Pavērsieniem bagātā F-1 posmā triumfē Peress

06/06/2021 17:58
Serhio Peress

“Red Bull” vienības meksikāņu pilots Serhio Peress svētdien izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas sestajā posmā – Azerbaidžānas “Grand Prix” -, kurā vēl piecus apļus pirms finiša līderis bija viņa komandas biedrs Makss Verstapens. Peress izcīnīja savu otro uzvaru karjerā.

Sestdien kvalifikācijā ātrākais bija “Ferrari” pilots Šarls Leklērs, taču jau trešajā aplī Monako braucēju apsteidza brits Lūiss Hamiltons (“Mercedes”), kurš kļuva par līderi. Tomēr nīderlandietis Verstapens bija ātrāks pitstopos un Hamiltons pēc tam zaudēja vadību pār savu sīvāko konkurentu. Sacensību turpinājumā par līderi kļuva Verstapens, taču piecus apļus pirms finiša neizturēja viena no spēkrata aizmugurējām riepām – “Red Bull” formula taisnē zaudēja vadību un avarēja. Līdz ar to, par sacensību līderi kļuva Peress, kuram sekoja Hamiltons un vācietis Sebastiāns Fetels (“Aston Martin”).

Tomēr divus apļus pirms finiša trasē tika izkārti sarkanie karogi, kā dēļ piloti devās boksu celiņā. Pēc aptuveni pusstundu ilgas pauzes spēkrati atgriezās trasē, sacīksti atsākot no pozīcijām, kādas ieņēma pirms brauciena pārtraukšanas. Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) deva zaļo gaismo riepu maiņai, lai atlikušajos apļos nerastos problēmas ar riepām. Nodziestot starta gaismām, Hamiltons bija ātrāks par Peresu, taču viņam saslēdzās riteņi, kā dēļ brita vadītais auto izbrauca no trases. Peress atlikušajos divos apļos noturēja līderpozīciju, otrais finišēja Fetels, bet trešais bija francūzis Pjērs Gaslī (“AlphaTauri”).

Ceturtais palika Leklērs, piekto vietu ieņēma Lendo Noriss (“McLaren”), sestais bija Fernando Alonso (“Alpine”), septītais finišēja Juki Cunoda (“Alpha Tauri”), astoto pozīciju ieņēma Karloss Sainss (“Ferrari”), devītais bija Daniels Rikjardo (“McLaren”), bet kā pēdējais pie punkta tika Kimi Reikenens (“Alfa Romeo”). Hamiltons samierinājās ar 15.vietu. Pēc sešiem posmiem F-1 kopvērtējumā līderis ar 105 punktiem ir Verstapens, par četriem mazāk iekrājis Hamiltons, bet trešais ar 69 punktiem ir Peress.

2020.gadā jau septīto F-1 titulu karjerā un ceturto pēc kārtas ieguva brits Lūiss Hamiltons no “Mercedes”. Iepriekš septiņreiz uzvarēt izdevies vienīgi leģendārajam vācu braucējam Mihaelam Šūmaheram. Otrais finišēja Hamiltona komandasbiedrs Botass, bet trešo vietu ieņēma nīderlandietis Verstapens no “Red Bull” komandas. Tāpat “Mercedes” komanda izcīnīja septīto Konstruktora kausu pēc kārtas. Šosezon plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (23).