Pēc cīņas ar neārstējamu slimību miris kādreizējais Nīderlandes izlases futbolists

Fernando Riksens, sportazinas.com
Fernando Riksens | Foto: ITV

Trešdien 43 gadu vecumā cīņu ar neārstējamu slimību zaudējis kādreizējais Nīderlandes izlases futbolists .

Riksenam 2013. gadā konstatēja ārkārtīgi reti sastopamo Lū Gēriga slimību jeb Amiotrofo laterālo sklerozi. Tā ir idiopātiska strauji progresējoša, vienmēr letāla neiroloģiska slimība, kuras laikā novēro augšējo kustību neironu sairšanu.

Tā rezultātā rodas neiromuskulāro signālu pārvades traucējumi — nervu ierosas elektriskie impulsi vairs nenokļūst līdz muskuļiem un to kustība kļūst aizvien grūtāka, līdz iestājas pilnīga ķermeņa, tai skaitā arī runas un elpošanas aparāta, paralīze.

Cilvēka intelektuālās spējas slimības laikā ir pilnīgi saglabātas, tāpat kā uztveres, redzes, dzirdes, taustes, ožas orgānu darbība. Amiotrofā laterālā skleroze pieder pie retajām slimībām, kuru šobrīd nav iespējams ārstēt.

Riksens slimības gala fāzē nebija spējīgs runāt un komunikācijai izmantoja datorizētu balss sistēmu. Viņš iepriekš aicināja ikvienu uz viņa slimnīcas palātu uz “pēdējo tikšanos”.

“Kad man atklāja slimību, es cerēju, ka izdosies to ārstēt, taču šobrīd saprotu, ka mans laiks iet uz beigām,” sacīja Riksens, kurš ir nodevis savus DNS paraugus, lai zinātnieki varētu rast risinājumus šobrīd nāvējošās slimības ārstēšanai.

Riksens savas karjeras laikā aizvadīja 12 mačus Nīderlandes izlasē, bet klubu karjerā pārstāvējis tādas labi zināmas vienības kā Alkmāras AZ, Sanktpēterburgas “Zenit” un Glāzgovas “Rangers”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par