Peiners produktīvs “Darussafaka” dramatiskā zaudējumā, Bertāns precīzs no tālās distances uzvarā

21/12/2018 23:06

Latvijas izlases spēlētājs Žanis Peiners piektdien guva desmit punktus, taču tas neglāba viņa pārstāvēto Stambulas “Darussafaka” klubu no 12. zaudējuma pēc kārtas “Turkish Airlines” Eirolīgā.

Turcijas vienība ar rezultātu 84:85 (18:30, 25:15, 14:24, 27:16) izbraukumā piekāpās Maskavas apgabala “Khimki”, kas tādējādi pārtrauca trīs neveiksmju sēriju.

Viesi vēl divas minūtes pirms pamatlaika beigām atradās visai bezcerīgā situācijā (73:83), taču ar NBA rūdīto Džeremija Evansa, Markela Brauna un Reja Makaluma pūliņiem “Darussafaka” izdevās pietuvoties līdz 82:83, bet sešas sekundes pirms finālsvilpes Evanss no groza apakšas jau panāca vadības maiņu (84:83). Tomēr “Khimki” vēl bija laiks savam uzbrukumam, un sekoja noteikumu pārkāpums pret Džordanu Mikiju, kurš aukstasinīgi realizēja abus “sodiņus” un nodrošināja mājiniekiem uzvaru ar rezultātu 85:84.

Jāatzīmē, ka Stambulas klubs vienīgo uzvaru Eirolīgā šosezon guvis 16. oktobrī savā laukumā par Podgoricas “Buducnost”.

Peiners laukumā devās “Darussafaka” starta pieciniekā un laukumā pavadītajās 25:03 minūtēs guva desmit punktus (1p. 4/4, 2p. 3/5, 3p. 0/1), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, veica divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu un bloķēja vienu pretinieku metienu. Žaņa rēķinā arī trīs noteikumu pārkāpumi un trīs izprovocētas piezīmes, kā arī 14 efektivitātes koeficienta punkti, kas bija dalīts labākais rādītājs komandā.

Rezultatīvākie viesu rindās ar gūtiem 13 punktiem bija Makalums un Maikls Eriks, tikmēr “Khimki” labā pa 15 punktiem guva Mikijs un Andrejs Zubkovs.

Četru zaudējumu sēriju pārtraukt savukārt izdevies Daira Bertāna pārstāvētajai Milānas “AX Armani Exchange Milano” vienībai – uzvara pretinieku laukumā ar rezultātu 86:83 (21:23, 26:17, 17:16, 22:27) pār Atēnu “Panathinaikos”.

Vecākais no brāļiem Bertāniem šovakar nospēlētajās 11:33 minūtēs realizēja vienīgo izpildīto tālmetienu, taču neprecīzi bija latviešu aizsarga divi divpunktu metieni. Daira rēķinā arī viena pārtverta bumba un divi noteikumu pārkāpumi.

Rezultatīvākais Milānas kluba rindās ar 20 punktiem un astoņām atlēkušajam bumbām bija Artūrs Gudaitis, tikmēr iespaidīgu “double-double” “Panathinaikos” vienības labā sakrāja Niks Kalatess – 24 punkti un 11 rezultatīvas piespēles.