“Penguins” hokeja apskatnieki vērtē Bļugera iespējas spēlēt NHL

Bļugers lūko pēc iespējas uzspēlet NHL.
Foto: Twitter/@WBSPenguins

Vasarā mums patīk runāt par pingvīniem, to neliek darīt svelmainie laikapstākļi, bet gan uzbrucējs Teodors Bļugers, kuram jaunajā sezonā būtu pienācis laiks debitēt Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Nevienam par velti vietu komandā nedod, tāpēc pat pirmsspēles iesildīšanās negarantē, ka būsi ierindā spēles sākumā. Bļugers ir AHL komandas viens no vērtīgākajiem spēlētājiem, bet vai hokejists var būt vērtīgs arī lielajā komandā?

Otro sezonu pēc kārtas jaunajam sezonas cēlienam latviešu centra uzbrucējs gatavojas NHL vasaras līgā “Da Beauty”, kur savu varējumu formātā četri pret četri pierāda daudzi lielās līgas spēlētāji. Komandas pārstāv tādi hokejisti kā Zaks Parizē (“Wild”), Džeiks Gencels (“Penguins”), Broks Besers (“Canucks”) un citi atzīti NHL komandu pārstāvji. Starp šiem NHL vīriem pa vidu grozās arī Bļugers, kurš gatavojoties sezonai.

Atrašanās starp NHL hokejistiem vēl negarantē vietu lielajā līgā, bet pamazām Bļugers sper soļus, lai jau gaidāmajā sezonā debitētu Pitsburgas “Penguins” sastāvā. Latviešu centra uzbrucējam iespēja pierakstīties NHL spēlē bija pagājušajā sezonā, tomēr treneri lēma, ka latvietim vēl jāuzgaida. Neierasti pingvīniem, komanda aizvadītajā sezonā spēlēja bez lielām traumām, tas samazināja iespēju uz citu hokejistu traumām Teodoram izmantot iespēju.

“Pitsburgas “Penguins” ģenerālmenedžeris Džims Raterfords un citi komandas pārstāvji liek lielas cerības uz Bļugeru. Viņi hokejistā saredz NHL spēlētāju,” Sportazinas.com sacīja medija The Athletic hokeja apskatnieks Sets Rorbaks. “Neskatoties uz pozitīvajām atsauksmēm, komanda starpsezonā ir nostiprinājusi centra pozīciju ar vairākiem hokejistiem. Pašlaik ir grūti prognozēt, kā Bļugers varētu iekļauties lielās komandas sastāvā. Ja Bļugers iemācītos spēlēt kreisā vai labā uzbrucēja pozīcijā, tad viņš mazliet sev palielinātu iespēju nostiprināties NHL komandas sastāvā.”

Vasarā “Penguins” pagarināja līgumu ar Railiju Šeienu (85 sp (12+23) 35 p), Pitsburgā atgriezās vienu sezonu Minesotas “Wild” komandā pavadījušais veterāns Mets Kalens. Pieredzējušais centra uzbrucējs bija viens no galvenajiem puzles kauliņiem divkārtējo Stenlija kausa čempionu kopbildē. Sniegums laukumā Kalenam noteikti nebūs kā jaunam puišelim, savukārt attieksme ārpus laukuma un viņa personību kluba vadība novērtē.

“Bļugeram ir iespēja šosezon debitēt NHL, lai gan viņam priekšā ir vairāki trešo un ceturto maiņu spēlētāji: Mets Kalens, Railijs Šeiens, Dereks Grants un Džimijs Heizs, tie ir tikai daži. Bļugers var iekļūt komandas sastāvā, ja kāds no spēlētājiem gūst traumu. Tas varētu būt brīvākais ceļš līdz vietai komandas sastāvā,” izteicās Post-Gazette hokeja apskatnieks Džeisons Makejs.

Februāra vidū Bļugers ilgāk par nedēļu trenējās ar Pitsburgas “Penguins” komandu, tomēr pie spēlēšanas netika, lai gan pirms vienas no spēlēm iesildījās uz ledus. Jūnija beigās komandas GM Raterfords sacīja, ka gaidāmajā sezonā tūlīt 24 gadu vecumu sasniegušajam uzbrucējam, būs iespēja spēlēt NHL. “Viņš ir spējīgs kļūt par ceturtās maiņas centra uzbrucēju. Viņš ir nonācis tādā punktā, ka var to izdarīt,” sacīja Raterfords.

NHL komandas sastāvā Bļugers spēlētu mazu lomu, cik nu ceturtās maiņas uzbrucējam uztic spēles laiku. Latviešu uzbrucēja vienaudzis Dominiks Simons ir soli priekšā Bļugeram, pagājušajā sezonā NHL komandas rindās aizvadot 41 spēli, gūstot 15 punktus (4+11). Čehu uzbrucēja vieta sastāvā nav iekalta, latvietim ir iespēja parādīt, ka nav sliktāks par savu bijušo maiņas biedru AHL komandā. Simons ir universāls uzbrucējs, jo piekopj spēli ne tikai centra, bet arī malējā uzbrucēja pozīcijā, kas Bļugera gadījumā nav ierasta vide.

Otrs universālais kareivis, kurš, spēris platāku soli kā Bļugers ir Zeks Ostons Rīzs, kurš pagājušajā sezonā Pitsburgas “Penguins” sastāvā aizvadīja 25 spēles, atzīmējoties ar septiņiem punktiem (4+3). Rīzs var spēlēt gan centra, gan malējā pozīcijā, kas paver uzreiz divas durvis iespējai nostiprināties lielās komandas sastāvā.

“Labākais variants Bļugeram būtu turpināt uzlabot savu sniegumu, un parādīt labāko spēli AHL komandas treneru priekšā, jo tagad viņam ir sacensība ar citu centra uzbrucēju Žonu Sebastianu Dī. Abi spēlētāji ir pirmie rindā uz vietu NHL komandā, ja kāds gūst traumu,” sacīja Pittsburgh SB Nation apskatnieks Džims Riksners. “Pagājušajā sezonā Dī aizvadīja piecas spēles lielās komandas rindās, kad pamatsastāva hokejists bija traumēts.”

Vienmēr esam sūdzējušies, ka Latvijas izlasei trūkst kvalitatīvu centra uzbrucēju, pēdējos divos pasaules čempionātos Bļugers bija ļoti svarīgs spēlētājs. Tomēr šoreiz latviešu hokejista viens no ieganstiem ir neuniversālisms.

Ja pēc treniņnometnes Bļugers tiks nosūtīts uz fārmklubu, kas ir reālākais variants, tad jebkura komanda 24 stundu laikā savā īpašumā varēs iegūt ierobežoti brīvo hokejistu. Kāda no līgas komandām varētu, būtu ieinteresēta viņa pakalpojumos, tomēr bez NHL pieredzes grozā būs arī citi tādi paši hokejisti. Teodoram ir jābūt pacietīgam, līgumā noteikti ir atrunāts punkts par NHL spēļu aizvadīšanu. Ja gaidāmajā sezonā iespēja netiek dota, tad jāmeklē jauna komanda.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar