Peress ar tālmetienu pēdējās sekundēs izvelk “VEF Rīga” uzvaru pār “Ogri” (VIDEO)

10/01/2018 21:27
vef, sportazinas

Divus tālmetienus pēdējās 20 sekundēs iemetot meksikānim Aleksam Peresam, trešdien valsts čempione “VEF Rīga” “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlē ar rezultātu 81:78 (22:18, 24:16, 21:26, 14:18) viesos apspēlēja “Ogri”.

Otro no metieniem Peress realizēja dueļa pēdējā sekundē, izraujot čempioniem grūtu panākumu.

“VEF Rīga” guva pirmos astoņus punktus mačā un gandrīz visu dueli bija vadībā, tomēr ļoti stabilu pārsvaru ogrēnieši viņiem iegūt neļāva. Vēl trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē “VEF Rīga” bija priekšā ar 67:57, tomēr turpinājumā viesu pārsvars dila un pamatlaika priekšpēdējā minūtē Jānis Pozņaks panāca 75:75.

Izšķirošie notikumi risinājās pēdējās 20 sekundēs, kad vispirms Peress trāpīja grūtu trejaci pāri sedzēja rokām, bet pēc tam Rinalds Sirsniņš iemeta vēl grūtāku raidījumu. Rīdziniekiem pēdējam uzbrukumam palika piecas sekundes un šajā laikā Peress vēlreiz realizēja tālmetienu, palīdzot “VEF Rīga” gūt panākumu.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 20 punktiem bija tieši Peress, kamēr 11 punktus sameta Mareks Mejeris.

Tikmēr ogrēniešiem ar 21 punktu atzīmējās Mārcis Vītols, bet 11 punktus trāpīja Pozņaks.

Ogres basketbolisti LBL ietvaros pamanījās ciest ceturto neveiksmi pēc kārtas, iepriekš divreiz zaudējot arī “Ventspilij” (82:89 un 68:75) un reizi Jūrmalai” (82:85).

Savukārt “VEF Rīga” LBL ietvaros izcīnīja sesto uzvaru pēc kārtas. Tiesa, Jaunā gada pirmajā mačā rīdzinieki VTB Vienotās līgas ietvaros savā laukumā ar rezultātu 79:82 piekāpās Saratovas “Avtodor” vienībai.

Zīmīgi, ka vienu no saviem diviem zaudējumiem LBL “VEF Rīga” cietusi tieši pret “Ogri”, kurai sezonas ievadā piekāpās ar rezultātu 80:85. Savukārt otrs zaudējums tika piedzīvots 18.novembrī pret “Ventspili” (58:75).

LETA jau vēstīja, ka vēl vienā LBL spēlē trešdien, pateicoties lietuvieša Dominika Domarka pēdējās minūtes rezultativitātei, “Jēkabpils” komanda viesos ar rezultātu 74:73 (16:20, 19:20, 13:15, 26:18) pārspēja “Valmiera”/ORDO spēlētājus, šos pretiniekus uzveicot otro reizi pāris dienu laikā un iekļūstot izslēgšanas turnīra zonā.

Kaut spēle lielākoties notika punkts punktā, ceturtajā ceturtdaļā valmierieši no 55:53 panāca 64:55. Iemetot piecus punktus pēc kārtas, priekšpēdējā minūtē “Jēkabpils” pietuvojās līdz 65:67. Kaut mājinieki atkal panāca sešu punktu pārsvaru, tam sekoja Edija Stiebriņa tālmetiens, bet pēdējā minūtē sešus punktus sameta Domarks, kurš vispirms trāpīja divus punktus ar sodu, bet pēc tam pēc tika pie vēl diviem soda metieniem, otro meta garām, pats izcīnīja atlēkušo bumbu un piecas sekundes pirms beigām guva vēl divus punktus un izrāva panākumu.

Kopā Domarks mačā izcēlās ar 21 punktu, sešām atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm. Zīmīgi, ka 15 no punktiem Domarks sameta ceturtajā ceturtdaļā.

Kā ziņots, Domarks sezonu sāka Lietuvas Basketbola līgas (LKL) vienībā Alītas “Dzūkija”, kur vidēji mačā guva vien 2,2 punktus, bet uz “Jēkabpili” pārgāja pirms nepilna mēneša.

Vēl šajā mačā “Jēkabpils” rindās ar 14 punktiem atzīmējās Kristaps Kanbergs, kamēr 12 punktus sameta amerikānis Deriks Rolands.

Tikmēr “Valmiera”/ORDO rindās ar 21 punktu un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Viktors Iļjins, kamēr 18 punktus sameta Jānis Kaufmanis, kurš gan garām raidīja metienu, kas varēja mājiniekiem izraut uzvaru.

Kā zināms, šajā mačā aci pret aci nu jau trenera statusā tikās bijušie Latvijas izlases saspēles vadītāji Kristaps Valters un Sandis Buškevics. Pirms četrām dienām Buškevics debitēja pie “Jēkabpils” komandas stūres, viņa vadītajiem vīriem ar 67:63 pārspējot valmieriešus.

Buškevics par “Jēkabpils” galveno treneri tika iecelts divas dienas pirms Ziemassvētkiem, amatā nomainot Rūdolfu Rozīti, kurš šo komandu vadīja kopš iepriekšējās sezonas. Treneru maiņa tika veikta, jo jēkabpiliešu šīs sezonas rezultāti neapmierināja kluba vadību.

“Valmiera”/ORDO trešdien cieta sesto neveiksmi pēc kārtas visos turnīros.

LBL kopvērtējumā līderei “Ventspils” ir 14 uzvaras 14 mačos, kam ar desmit panākumiem 12 spēlēs seko “VEF Rīga”. Trešā ar 11 uzvarām 15 mačos ir “Jūrmala”, bet ceturtā ar deviņiem panākumiem 15 cīņās ir “Ogre”.

Tālāk ar piecām uzvarām 13 spēlēs seko “Betsafe”/”Liepāja”, bet uz sesto pozīciju pakāpusies un “play-off” zonā iekļuvusi “Jēkabpils” komanda, kas tikusi pie četrām uzvarām 15 dueļos.

Vēl divas uzvaras astoņos mačos ir “Valka”/”Valga” rēķinā, ar trim uzvarām 14 cīņās seko “Latvijas Universitāte”, bet “Valmiera”/ORDO iekrājusi trīs uzvaras 16 dueļos.

Šajā LBL sezonā augstākajā divīzijā piedalās deviņas komandas. Septiņas no tām aizvadīs četru apļu turnīru, kamēr “VEF Rīga” spēlēs trīs apļus, bet “Valka”/”Valga” – divus. Rīdzinieki paralēli startē arī VTB Vienotajā līgā, bet pierobežu pilsētu komanda no Valkas un Valgas piedalās arī Igaunijas čempionātā.

Šajā pavasarī LBL čempionātā triumfēja “VEF Rīga” komanda, finālsērijā visos četros mačos uzvarot “Ventspili”, kamēr bronzas godalgas pēc ilgāka pārtraukuma ieguva “Barons kvartāls”, kas neilgi pirms jaunās sezonas pavēstīja, ka atsauc dalību no sacensībām.