Peress pārceļas uz “Red Bull”

18/12/2020 18:23

Pirmās formulas (F-1) braucējs meksikānis Serhio Peress arī nākamgad paliks šo sacensību apritē, aizstājot Taizemes braucēju Aleksandru Albonu “Red Bull” komandā, piektdien paziņoja Austrijas komanda. 30 gadus vecais Peress “Racing Point” komandā tika atbrīvots no līguma nākamajai sezonai, lai atbrīvotu vietu vācietim Sebastianam Fetelam.

Par vienu no labākajiem elites autobraukšanas sacensību braucējiem atzītais Peress “Red Bull” sastāvā būs nīderlandieša Maksa Verstapena pārinieks mēģinājumos izbeigt “Mercedes” dominances ēru.

“Red Bull” citē Peresu, kurš saka, ka ir neticami pateicīgs “Red Bull”. “Iespēja sacensties čempiona titula pretendentu komandā ir kaut kas tāds, uz ko esmu cerējis kopš debijas F-1, un tas būs lepns brīdis, sperot soli “Red Bull” krāsās līdzās Verstapenam,” saka pilots.

“Varat būt pārliecināti, ka nākamajai sezonai pievērsīšu visu uzmanību. Komandai ir tāda pati uzvarētāju mentalitāte kā man, un es zinu, ka esmu šeit, lai sacenstos un palīdzētu komandai cīnīties par vēl vienu titulu,” apņēmīgs ir pilots. “Red Bull” ieguva četrus konstruktoru un braucēju titulus no 2010. līdz 2013.gadam, taču “Mercedes” ir dominējis kopš 2014.gada.

24 gadus vecais Albons, kurš 2019.gada vidū izpelnījās paaugstinājumu no māsas komandas “AlphaTauri” – toreizējās “Toro Rosso”, paliks “Red Bull” sastāvā kā rezerves pilots Viņš šosezon divreiz kāpa uz goda pjedestāla, taču tas nebija veiksmīgs gads, kas varēja izrādīties savādāks, ja pasaules čempions brits Lūiss Hamiltons sezonas atklāšanas sacensībās Austrijas “Grand Prix” nebūtu izsitis viņu no ierindas.

“Alekss ir vērtīgs mūsu komandas loceklis, un mēs ilgi domājām par šo lēmumu, to pieņemot ar smagu sirdi,” sacīja komandas direktors Kristians Horners. “Visu apsverot, esam nolēmuši, ka Serhio būs īstais braucējs blakus Verstapenam 2021.gadā,” viņš piebilst.

Peress, neskatoties uz divu sacensību izlaišanu koronavīrusa infekcijas dēļ, 2020.gada čempionāta nobeigumā ierindojās izcilajā ceturtajā vietā, kamēr Albons bija septītajā vietā. Peresa labākais sniegums bija uzvara sezonas priekšpēdējā posmā Sahiras “Grand Prix” sacensībās, svinot savu pirmo uzvaru F-1.

Kanādietis Lenss Strols palika aiz Peresa “Racing Point” komandā, ierindojoties 11.vietā, bet tieši Strols paliek komandā, kura pieder viņa tēvam. Tagad vienīgi Hamiltona vieta pie “Mercedes” stūres ir vienīgā teorētiski atlikusī darbavieta nākamajai sezonai, taču paredzams, ka septiņkārtējais pasaules čempions pirms Ziemassvētkiem vienosies par jaunu darījumu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…