“Petrow/Beitar” noslēdzošajā ČL pamatkārtas mačā izrauj uzvaru

29/10/2022 17:22
Petrow/Beitar

Latvijas čempionvienība “Petrow”/”Beitar” telpu futbola UEFA Čempionu līgas pamatkārtas turnīrā šonedēļ Lietuvā ieguva 3. vietu grupā. Pēdējā spēlē sestdien “Petrow”/”Beitar” komanda ar 4:3 uzveica somu “Kampuksen Dynamo”.

Dalību pamatkārtas 7. kārtā Latvijas čempions iesāka ar 1:4 pret Kauņas “Žalgiri”, kam sekoja 3:10 zaudējums pret “Citta di Eboli” komandu. Grupu turnīra pēdējā kārtā Latvijas klubs sacentās pret Somijas komandu par 3. vietu. Tieši Latviju pārstāvošā komanda pirmā izvirzījās vadībā. Vlads Rimkus spēles 16. minūtē ar precīzu sitienu panāca 1:0. Vadību gan neizdevās noturēt ilgi, jo trīs minūtes vēlāk Žailsons panāca izlīdzinājumu. Pirmā puslaika pēdējā minūtē Mika Kitolā panāca 2:1 somu labā, un puslaiku pārtraukumā “Petrow”/”Beitar” devās iedzinēju lomā.

Septiņas sekundes – tieši tik daudz laika “Petrow” komandai bija nepieciešams, lai pēc spēles atsākšanās otrajā puslaikā atjaunotu līdzsvaru uz tablo. Ar rezultatīvu sitienu izcēlās Miks Babris, panākot 2:2. Un spēles varēja sākties gluži kā no jauna. Otrā puslaika vidū Italo atkal izvirzīja vadībā viesus, bet drīz vien atbildes vārdu sacīja Rimkus, gūstot savus otros vārtus mačā. Bet trīs minūtes pirms spēles beigām Andžejs Mickēvičs ar atkārtotu sitienu panāca 4:3 “Petrow” komandas labā. Atlikušajā spēles laikā Artura Šketova vadītā komanda nosargāja vadību un svinēja savu pirmo uzvaru turnīra pamatkārtā.

Latvijas pārstāvji turnīrā sacentās ar Kauņas “Žalgiris” (Lietuva), “Città di Eboli” (Itālija) un “Kampuksen Dynamo” (Somija), kuru vada Latvijas izlases galvenais treneris Vasko Vujovičs. Pamatkārtas B zarā pie ceļazīmes uz Elites kārtu tiek tikai četru apakšgrupu uzvarētāji. Elites kārtas spēlēs novembrī tiks sadalītas četras vietas finālturnīrā nākamā gada pavasarim. Čempionu līgas pamatkārtā FC “Petrow”/”Jelgava” sacentās pirmoreiz kluba vēsturē. Iepriekš augustā Latvijas čempioni Armēnijā uzvarēja priekšsacīkšu kārtas turnīrā, apsteidzot Armēnijas, Anglijas un Gibraltāra komandas. Pagājušās sezonas “Optibet” telpu futbola Virslīgas finālsērijā FC “Petrow”/”Jelgava” ar 3-1 uzvarēja FK “Raba” komandu, par labāko valstī kļūstot otro reizi vēsturē.