“Petrow” pirmo reizi triumfē “Optibet” telpu futbola virslīgā

04/07/2020 15:46

Latvijas “Optibet” virslīgas telpu futbola čempionātā sestdien pirmo čempiontitulu kluba pastāvēšanas vēsturē izcīnīja “Petrow” futbolisti.

“Petrow” viesos ar 5:1 (4:1) uzvarēja “Raba”.

Pirmie vārti mačā tika gūti jau otrajā minūtē, taču “Petrow” “gols” netika skaitīts, jo īsi pirms tam noteikumi tika pārkāpti pret “Raba” spēlētāju. Jau divas minūtes vēlāk 1:0 panāca Eduards Martins. Mača astotajā minūtē Vlads Rimkus laukuma centrā apspēlēja pretinieku un bumbu raidīja vārtu apakšējā kreisajā stūrī (1:1). Līdzīgs rezultāts nenoturējās ilgi, jo jau desmitajā minūtē 2:1 panāca Andrejs Šustrovs.

Piecas minūtes vēlāk Miks Babris devās ātrajā pretuzbrukumā un otrā laukuma pusē atrada Šustrovu (3:1). Savukārt divas minūtes līdz pirmā puslaika beigām trīs vārtu pārsvaru nodrošināja Igora Avanesova precīzais raidījums.

Sešas minūtes līdz mača beigām “Raba” treneris Artūrs Šketovs pieņēma lēmumu noņemt vārtsargu, bet šo iespēju savā labā izmantoja Matīss Babris, kurš bumbu vārtos raidīja no savas laukuma puses.

Matīss Babris izslēgšanas spēlēs guvis 13 vārtus un ir rezultatīvākais virslīgas spēlētājs “play-off”.

“Petrow” kļuva par desmito Latvijas komandu, kas izcīnījusi telpu futbola virslīgas čempiontitulu.

Šajā spēlē trīs sakrāto brīdinājumu dēļ “Raba” nevarēja palīdzēt Artūrs Strazdiņš, Kaspars Žurovs un Aleksandrs Kuļešovs. “Rabieši” šo spēli aizvadīja ar krietni īsāku soliņu nekā ierasts.

Sērijas pirmajā spēlē Jelgavā pārāki ar 4:2 bija “Petrow” telpu futbolisti, bet otrajā duelī Salaspilī otrais panākums tika svinēts papildlaikā – 5:4.

Bronzas sērijā līdz divām uzvarām Daugavpils “Lokomotiv” ir vadībā ar 1-0 pret Jēkabpils “Lūši”/”Ošukalns” komandu. Otrais duelis starp komandām paredzēts svētdien.

Iepriekš pusfinālā “Petrow” sērijā līdz trim uzvarām ar 3-1 pieveica Daugavpils “Lokomotiv”, savukārt “Raba” ar 3-1 guva virsroku pār Jēkabpils “Lūši”/”Ošukalns”.

“Raba” Latvijas spēcīgākajā čempionātā uzvarējusi divas reizes – 2004./05. un 2005./06.gada sezonā, bet gadu vēlāk uzvaru svinēja “Kimmel”/”Kauguri”. Nākamos 12 gadus par čempioniem tika kronēti “Nikars” futbolisti, kuri finālā vairākkārt pārspēja tieši “Raba” vienību.

“Petrow” Latvijas virslīgā debitēja 2014./15.gada sezonā, bet pērn izdevās sasniegt visu laiku labāko rezultātu – trešā vieta.

Šosezon “Petrow” un “Raba” vienības savā starpā tikušās trīs reizes – divreiz virslīgas regulārajā sezonā un Latvijas kausa finālā Talsos. Čempionāta pirmā apļa spēle noslēdzās neizšķirti 1:1, savukārt otrā apļa izskaņā “Petrow” savā laukumā Jelgavā pieveica “Rabu” ar 6:3 un svinēja uzvaru regulārajā sezonā.

“Optibet” virslīgas telpu futbola čempionāts tika apturēts pusfinālu laikā un atsākās tikai aizpagājušajā nedēļā.

Telpu futbola virslīgā pusfinālā un finālā komandas spēkojās līdz viena kluba trim uzvarām. Bronzas spēlē uzvaru gūst tā vienība, kas savstarpējā sērijā pirmā izcīna divus panākumus.