Petruči svin uzvaru Francijas “Grand Prix”

11/10/2020 16:24
Danilo Petruči

Itālis Danilo Petruči no “Ducati” komandas svētdien Lemānas trasē svinēja uzvaru pasaules motošosejas čempionāta devītā posma – Francijas “Grand Prix” – sacensībās prestižākajā “MotoGP” klasē.

Sestdien kvalifikācijā pēdējā brīdī pirmo starta vietu izrāva kopvērtējuma līderis Fabio Kvartararo (“Petronas Yamaha”), taču viņš sacensību sākumā, kas lietus dēļ iekavējās, zaudēja vairākas pozīcijas.

Īsu brīdi vadībā bija “LCR Honda Castrol” pārstāvis Kels Kračlovs, pēc tam pirmais bija austrālietis Džeks Millers (“Pramac”), bet pirmo apli jau līdera pozīcijā noslēdza Petruči.

Ilgstoši sacensību pirmajā trijniekā atradās trīs ar “Ducati” spēkratiem braucoši sportisti – Petruči, Andrea Doviciozo un Millers. Pēdējais no viņiem septiņus apļus pirms finiša izstājās, kamēr priekšpēdējā aplī labāko trijnieku atstāja arī Petruči komandas biedrs Doviciozo.

Petruči pirmo vietu nosargāja un svinēja uzvaru, otrais bija titulētā spāņa Marka Markesa jaunākais brālis Alekss (“Repsol Honda”), kuram tas ir pirmais pjedestāls debijas sezonā, bet trešais finišēja vēl viens spānis Pols Espargaro (“Red Bull KTM”).

Petruči karjeras laikā piedalījies 146 “MotoGP” sacīkstēs, bet svinējis tikai divas uzvaras.

Aiz pirmā trijnieka palika Doviciozo, ceturtais bija Žoans Zarko (“Esponsorama”), bet pirmo sešnieku noslēdza Migels Oliveira (“Red Bull KTM”). Kvartararo sacensību gaitā paguva atkrist vēl vairāk, taču finišēja devītais priekšā vieniem no lielākajiem konkurentiem Maverikam Vinjalesam (“Monster Energy Yamaha”) un Hoanam Miram (“Suzuki Ecstar”).

Kvartararo deviņos posmos izcīnījis 115 punktus, otrais ar 105 punktiem ir Mirs, bet tālāk ar 97 un 96 punktiem seko Doviciozo un Vinjaless.

Pirmais sezonas etaps bija paredzēts 8.martā Katarā, taču koronavīrusa pandēmijas dēļ “MotoGP” sportisti meistarsacīkstes uzsāka tikai jūlija beigās Spānijas pilsētā Heresā.

Sezonas kalendārs paredz, ka šosezon notiks vismaz 14 posmi.