Pieckārtējais WRC čempions Ožjē mainīs komandu

Sebastjans Ožjē Sportazinas.com
Foto: REUTERS

Pasaules čempionāta rallijā (WRC) pieckārtējais čempions Sebastjans Ožjē nākamsezon atgriezīsies jau iepriekš pārstāvētajā “Citroen” vienībā. Francijas spēkratu ražotājs “Citroen” šādu informāciju apstiprinājis piektdien, rakstot, ka Ožjē ar komandu noslēdzis līgumu uz divām sezonām.

Ožjē, kurš pēdējās divas sezonas pārstāvējis “M-Sport Ford” komandu, nolēmis atgriezties pie savas dzimtenes autoražotāja “Citroen”. “Bija vairāki faktori, kas ietekmēja manu lēmumu, tomēr man patika ideja, ka es atkal varēšu strādāt ar cilvēkiem, ar kuriem labi sastrādājos pirms dažiem gadiem,” vienības ziņojumā citēts 34 gadus vecais pilots.

Viņš arī norādīja, ka vēlas pieņemt izaicinājumu kļūt par pasaules čempionu, pārstāvot trīs dažādas komandas.

Iepriekš viņš “Citroen” pārstāvēja laika posmā no 2008.līdz 2011.gadam, bet pēc tam sekoja vienošanās ar “Volkswagen”, kuras rindās Ožjē laikā no 2013.līdz 2016.gadam izcīnīja četrus pasaules čempiona titulus. Uzvaru sēriju viņš turpināja arī ar “M-Sport Ford” komandu, kuras sastāvā triumfēja pērn.

Ožjē ir pēdējo piecu gadu čempions, bet kopumā Francijas piloti dominējuši jau kopš 2004.gada, kad deviņus titulus pēc kārtas izcīnīja slavenais Sebastjans Lēbs. Viņš visus savus panākumus guva tieši ar “Citroen” spēkratiem.

Lēbs un Ožjē ir titulētākie WRC braucēji vēsturē. Šobrīd WRC kopvērtējuma līderis pēc desmit aizvadītiem posmiem ar 177 punktiem ir beļģis Tjerī Nevils, kamēr otro pozīciju ar 164 punktiem ieņem igaunis Ots Tenaks. Ožjē trīs posmus pirms beigām ir trešajā vietā ar 154 punktiem, turpinot cīņu par savu sesto titulu. Pasaules čempionātā rallijā šosezon vēl atlikuši posmi Lielbritānijā, Spānijā un Austrālijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par