Pieredzējušais Kovaļčuks otro reizi pēc kārtas kaldina “Canadiens” panākumu (VIDEO)

19/01/2020 09:39

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Monreālas “Canadiens” uzbrucējs Iļja Kovaļčuks atzīmējās ar vārtu guvumu, palīdzot sevis pārstāvētajai komandai svinēt uzvaru pēcspēles metienu sērijā mačā pret Vegasas “Golden Knights” ar 5:4.

Pirmajā trešdaļā Kanādas klubs panāca komfortablu trīs vārtu pārsvaru. Vienu ripu pretinieku cietoksnī iemeta arī 36 gadus vecais Kovaļčuks, kurš labi nocīnījās vārtu priekšā. Divas minūtes pirms sirēnas Monreāla bija vadībā ar 4:2, taču “Golden Knights” spēlētāji Makss Pačioreti un Railijs Smits panāca izlīdzinājumu, astoņas sekundes pirms pamatlaika beigām rezultātam kļūstot 4:4.

Overtaimā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienu sērijā Kovaļčuks un cits uzbrucējs Tomašs Tatars atnesa “Canadiens” otro uzvaru pēc kārtas. Kovaļčuks šodien laukumā pavadīja 19:09 minūtes un atzīmējās ar astoto rezultativitātes punktu. Astoņos mačos viņš iemetis četrus vārtus un atdevis četras piespēles, bet viņa lietderības koeficients ir +3. Salīdzinājumam, 17 spēlēs Losandželosas “Kings” rindās uzbrucējs atzīmējies ar 3+6 un negatīvu lietderību -10.

Minesotas “Wild” ar 7:0 sagrāva Dalasas “Stars”. Uzvarētāju rindās pie punktiem tikuši 12 dažādi spēlētāji, bet rezultatīvākais no viņiem bija Džeisons Zakers ar vieniem vārtiem un divām piespēlēm. Savukārt “Wild” vārtsargs Alekss Steloks atvairīja 27 metienus.

Kārtējo labu spēli aizvadīja Edmontonas “Oilers” līderis un kapteinis Konors Makdeivids. Viņš guva divus vārtus, bet kanādieša pārstāvētā vienība tika pie panākuma pret Arizonas “Coyotes” ar 7:4. Mača gaitā “Oilers” panāca 5:0, tad lika nedaudz panervozēt saviem atbalstītājiem, jo trešajā periodā rezultāts kļuva 6:3. Bez Makdeivida labi nospēlējuši Rīlijs Šihans (1+3) un Džošs Arčibalds (1+2).

Jau ziņots, ka aizvadītajā naktī Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins aizvadīja savu trešo sauso spēli NHL, atvairot 41 metienu mačā pret Ņūdžersijas “Devils” (5:0). Latviešu vārtsargam tā bija astotā uzvara 2020. gadā.