Pirmajos F-1 treniņos dominē “Mercedes” piloti Hamiltons un Botass

Lūiss Hamiltons un Valteri Botass, sportazinas.com
Valteri Botass (pa labi) | Foto: F-1

Koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ atliktā Pirmās formulas (F-1) sezona piektdien sākās ar treniņu braucieniem Špīlbergas trasē, kur nepārspēts palika pagājušās sezonas “Mercedes” neapturamais tandēms un .

Jau iepriekš bija zināms, ka F-1 sezonas pirmais posms 5.jūlijā notiks Austrijā. Piektdien pilotiem beidzot bija iespēja aizvadīt oficiālus treniņu braucienus, kas ātri vien atausa atmiņā pagājušās sezonas notikumus.

Abos treniņu braucienos nepārspēts bija pagājušās sezonas čempions Hamiltons. Pirmajā treniņu sesijā viņš ar mīkstajām riepām trasi veica vienā minūtē un 4,816 sekundēs, bet komandas biedrs Botass iepalika par 0,356 sekundēm.

Trijnieku noslēdza Makss Verstapens (“Red Bull”), tālāk sekoja Karloss Sainss (“McLaren”) un Serhio Peress (“Racing Point”).

Arī otrajā treniņu sesijā nepārspēts palika Hamiltons, kurš savu pirmā treniņa laiku laboja par pussekundi, bet Botass viņam zaudēja 0,197 sekundes. Vēl nedaudz mazāk par pussekundi zaudēja Peress, kurš par 16 sekundes simtdaļām apsteidza pieredzējušo “Ferrari” pilotu Sebastjanu Fetelu. Pirmo piecinieku noslēdza Daniels Rikjardo (“Renault”).

Zīmīgi, ka Hamiltona apļa laiks otrajā sesijā tāpat bija par teju pussekundi lēnāks nekā pērn Šarla Leklēra sasniegtais laiks ar “Ferrari” bolīdu.

Botass un Rikjardo no vadošā piecinieka trasē aizvadīja vismazāk apļus – attiecīgi 37 un 36.

Hamiltons šosezon uzvaras gadījumā atkārtos leģendārā Mihaela Šumahera sasniegto – septiņi pasaules čempiona tituli. Lielbritānijas braucējs pirms šīs sezonas sākuma aktīvi iestājās par rasu vienlīdzīgu un šosezon gaidāmajās sacīkstēs startēs ar īpaša dizaina ķiveri.

Sestdien braucējiem paredzētas kvalifikācijas sacensības, bet svētdien jau gaidāmas pirmās oficiālās sacīkstes.

F-1 sezonas starta Austrālijā bija paredzēts marta vidū, bet koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ tika pārceltas vai atceltas šīs sezonas pirmās desmit sacīkstes.

Sacensības nedrīkst apmeklēt skatītāji.

Pēc diviem etapiem Austrijā nākamais posms 19.jūlijā gaidāms Ungārijā.

Šosezon bija plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (22), taču pandēmijas dēļ organizatori nolēmuši pieturēties pie 18 posmu norises.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par