Pļāvējs: Kalniņš pēc karjeras pat nedrīkst būt par vārtsargu treneri Latvijas komandā

29/09/2022 13:25
Roberts Pļāvējs

Latvijas hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs sarunā ar Zviedrijas mediju “SportExpressen” skaidrojis situāciju saistībā ar Jāņa Kalniņa pāreju uz Krievijas komandu Habarovskas “Amur”, kā arī uz federācijas un Latvijas valdības attieksmi pret hokejistu spēlēšanu agresora valstī.

“Normālā situācijā gribētos teikt, ka jānodala sports un politika, bet to vairs nav iespējams nodalīt,” izteicies Pļāvējs. “Latvijas valdība uzreiz pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā nolēma mainīt sporta likumu. Uzreiz noteica, ka sportistiem ir aizliegts uzsākt jebkāda veida darva attiecības ar Krievijas vai Baltkrievijas klubiem un līgām.”

Pļāvējam tika uzdots jautājums, vai viņš ir pārsteigts, ka IIHF ļāva notikt Kalniņa pārejai uz “Amur”. “Nebrīnos par šo situāciju, jo starptautisko transfēru noteikumos nav iekļauti nekādi izņēmumi pārejas noraidīšanai vai atcelšanai, jo šādas situācijas iepriekš nav bijušas. Mēs virzāmies uz priekšu ar apelāciju, ko izskatīs IIHF Disciplinārā komiteja. Redzēsim, kāds būs rezultāts. Mēs vēlamies skaidrojumu, kāpēc tika pieņemts šāds lēmums. Vēlamies izprast situāciju un arī mūsu valdība uzdos jautājumus, kā šāda veida jautājumi tiek risināti starptautiskā līmenī.”

“Cik man zināms, tad mūsu valsts ir vienīgā, kas šādi mainījusi likumu attiecībā uz sportu,” atzinis Pļāvējs. “Mums būtu vairāk jāapspriež, kādi ir ieguvumi no šī lēmuma. Galu galā savu izvēli izdara indivīdi un spēlētāji, nevis asociācijas. Mēs varam mainīt likumus, taču tas viss joprojām ir atkarīgs no konkrētiem cilvēkiem. Ja kāds spēlētājs nepieņem šos noteikumus, tad viņam tiek uz visiem laikiem aizliegts pārstāvēt izlasi.”

“Vienīgais, kas šobrīd ir izlemts, ka Kalniņu vairs nelaiž nevienā Latvijas izlasē neatkarīgi no līmeņa un uz visiem laikiem,” skaidroja LHF ģenerālsekretārs. “Viņš pēc karjeras pat nedrīkst būt par vārtsargu treneri Latvijas komandā. Viņš mūs vairs nepārstāvēs.”

LHF ģenerālsekretārs Pļāvējs par palīdzību ledus hallēm, Lietuvas klubu sagrāvēm un sieviešu izlasi

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
05/12/2022 06:40

Porziņģis gandrīz sakrāj “double-double”, Deiviss ar fenomenālu sniegumu nogremdē “Wizards” (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards” ar 119:130 zaudēja Losandželosas “Lakers”. Losandželosas komanda vadībā izvirzījās jau no pirmajām minūtēm. Tiesa, pirmajā ceturtdaļā “Wizards” uz īsu…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām