LHF ģenerālsekretārs Pļāvējs par palīdzību ledus hallēm, Lietuvas klubu sagrāvēm un sieviešu izlasi

23/09/2022 16:03
Nokopēts
Roberts Pļāvējs

Latvijas hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs ekskluzīvā sarunā ar “sportazinas.com” komentējis pēdējo nedēļu aktuālitātes Latvijas hokejā.

Saņemot elektrības rēķinus par augustu, vairāku Latvijas ledus haļļu īpašnieki un uzturētāji pauduši viedokli, ka bez atbalsta tie varētu tikt slēgti. “Tas, ko federācija var darīt, un ko mēs arī darām, ir mēģinājumi atrast dzirdīgas ausis. Esam rakstījuši nevienu vien vēstuli Ekonomikas ministrijai, Izglītības ministrijai, Sporta padomei, Latvijas olimpiskajai komitejai, Saeimas sporta apakškomisijas vadītājam un tā tālāk,” situāciju skaidro Pļāvējs. “Šī situācija var atstāt nopietnu nospiedumu uz viena no prioritārajiem augsto sasniegumu sporta veidiem Latvijā. Ja situācija netiks atrisināta, mēs paliksim ne tikai bez sporta infrastruktūras objektiem – mēs paliksim bez bērniem, bez jauniešiem un šis sporta veids lēnā garā izmirs.”

“LHF nevar sniegt finansiālu atbalstu ledus hallēm, mums nekad nav bijis tādu līdzekļu. Ir atsevišķas halles, kurās starpība starp elektrības rēķiniem ir mērāma desmitos tūkstošos eiro. Kā piemēru varu minēt “Mogo” halli, kurai pēdējais rēķins bija 67 tūkstoši eiro, kaut gan vidēji būtu jābūt 17 tūkstošiem. Pieaugums ir 50 tūkstoši mēnesī, sezonas laikā tie ir 500 tūkstoši vienai hallei. Te arī slēpjas atbilde – jāmeklē risinājumi valstiskā līmenī. Mēs runājam par sportu un par bērniem. Uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt sporta veidus, kurus šī energokrīze skarusi tik spēcīgi. Raugoties no “Mogo” perspektīvas, tad [izdevumu] pieaugums ir divi tūkstoši dienā, jo dārgāka kļuvusi ne tikai elektrība. Parēķiniet, cik ledus nomnieki dienā ir hallei. Tas lielais cenas kāpums jāsedz faktiski pāris cilvēkiem. Hokeja hallēm cenu kāpums dienā ir lielāks nekā dažiem sporta veidiem mēnesī,” uzsver LHF ģenerālsekretārs.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hokeja klubs “Mogo” (@hk_mogo)

Šosezon “Optibet” hokeja līgā (OHL) kopā ar sešiem Latvijas klubiem spēlē arī trīs Lietuvas komandas, kuru rezultāti gan pagaidām neliecina par šo vienību konkurētspēju. Piemēram, Elektrēnu “Energija” savā pagaidām pēdējā mačā zaudēja “Zemgale/LLU” ar 1:10, bet Kauņas “City” ar 2:10 kapitulēja “Mogo/LSPA” vienībai. “Ja runājam par lietuviešu kolēģiem, tad mēs, protams, redzam šo situāciju. Tas droši nav attaisnojums, bet Lietuvā čempionāts parasti sākās vēlāk un komandas OHL uzsākušas nesagatavotas. Mēs monitorējam situāciju, runājam ar klubiem. Visi labi apzinās – ja mēs vēlamies uz šo projektu raudzīties kā uz ilgtermiņa un ilgtspējīgu, tad sportiskajam līmenim jāpievelkas,” saka Pļāvējs.

“Mums nav noslēgts līgums, ka viena vai otra puse apņemas kaut kādas saistības. Raugāmies uz labāka un spēcīgāka projekta izveidi, skatīsimies, kā sezonas laikā šī situācija materializēsies ar darbiem,” Lietuvas klubu perspektīvas iezīmē funkcionārs.

 

Runājot par novembra izlašu pauzi, Pļāvējs uzsver, ka tā būs visai saspringta. “Novembra un decembra pauzes mūsu izlasēm parasti ir aizņemtākais periods. Novembrī septiņām izlasēm kaut kas notiek. Nacionālā izlase novembrī dosies uz Norvēģiju, kur spēlēs pret mājiniekiem un pret Dāniju. Decembrī komanda dosies uz Slovākiju, kur paredzēti mači pret mājiniekiem un Norvēģiju,” teica LHF pārstāvis. IIHF kalendārs paredz, ka pirmā izlašu pauze šosezon būs no 7. līdz 13. novembrim, bet otrā – no 12. līdz 18. decembrim. Klubiem šosezon nekādas papildus slodzes nebūs un arī Latvijas kausa atjaunošana pagaidām netiek apspriesta, norāda Pļāvējs.

Tāpat LHF ģenerālsekretārs komentēja pazīstamā Somijas speciālista Hannu Saintula nozīmēšanu par sieviešu izlases galveno treneri. “Jāņem vērā, ka pēdējos gados sieviešu izlase ir nokritusi līdz 2A divīzijai un bija kaut kas jāpamaina. Mūsu vīzija bija piesaistīt ārzemju treneri un Saintulam ir liela pieredze tieši darbā ar sievietēm. Mums tas šķita labs veids, kā atdzīvināt mūsu sieviešu izlases sportiskos sasniegumus. Negribētu teikt, ka tas bija grūti vai viegli. Neviens netika pierunāts. Cilvēkam ir ambīcijas, treneris daudz ko sasniedzis,” izvēli skaidroja Pļāvējs.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
5.5
4.33
1.55
7
4.75
1.44
5.5
4.5
1.55
1.33
5.25
9
4.75
3.75
1.72
1.6
3.9
5.75
7.25
4.75
1.42
3.5
4.1
1.9
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām