Porziņģa jaunais komandas biedrs Dončičs spīd Klīvlendā; Hārdens joprojām neapturams (VIDEO)

03/02/2019 09:44

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt kārtējo lielisko maču aizvadīja latvieša Kristapa Porziņģa jaunais komandas biedrs Dalasas “Mavericks” klubā Luka Dončičs, kurš atkārtoja savu karjeras rezultativitātes rekordu un kaldināja “Mavs” uzvaru viesos par Klīvlendas “Cavaliers”. Tikmēr jau 26. spēlē pēc kārtas 30 gūto punktu robežu sasniedz Hjūstona “Rockets” līderis Džeimss Hārdens.

Vien 19 gadus jaunais slovēnis Dončičs uzvarā pār “Cavs” (111:98) jau 18 no saviem 35 punktiem guva pirmajā ceturtdaļā (28 pirmajā puslaikā). Luka tādējādi kļuvis tikai par sesto NBA spēlētāju kopš 2000. gada, kurš vēl pirms savas 20. dzimšanas dienas kopumā sakrājis vismaz 1000 punktus. Pirms Dončiča ko līdzīgu spējuši paveikt tikai Lebrons Džeimss, Karmelo Entonijs, Kevins Durants, Devins Bukers un Dvaits Hovards.

“Mavericks” jaunās zvaigznes rēķinā arī 11 atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles. Ņemot vērā nesen notikušo maiņu ar Ņujorkas “Knicks”, Dalasas kluba rindās vēl nedebitēja jaunieguvumi Tims Hārdavejs juniors, Trejs Bērks, Kortnijs Lī un, protams, Porziņģis. “Mavericks” ar bilanci 24-28 Rietumu konferences kopvērtējumā joprojām ieņem 12. pozīciju.

43 punktus gūstot Hārdenam, “Rockets” viesos pārliecinoši tika galā Jūtas “Jazz” (125:98). Esošais līgas vērtīgākais spēlētājs Hārdens tādējādi 26. spēli pēc kārtas noslēdza ar vismaz 30 gūtiem punktiem. Garākas sērijas spējis sasniegt tikai leģendārais Vilts Čemberleins, kurš savulaik to paveica 31 un 65 mačos pēc kārtas.

Uzvarā pār “Jazz” Hārdens izcēlās arī ar 12 bumbām zem groziem, piecām rezultatīvām piespēlēm un sešām pārtvertām bumbām. Tikmēr septiņus tālmetienus un 25 punktus, cīņā iesaistoties no rezervistu soliņa, pievienoja Džeralds Grīns. Mājinieku labā 26 punkti un deviņas piespēles Donovanam Mičelam.

Iespaidīgu atspēlēšanos veica Losandželosas “Clippers”, kas izbraukuma spēlē izdzēsa 25 punktu deficītu un ar 111:101 pārspēja Detroitas “Pistons”. Viesi lielākajos mīnusos atradās otrajā ceturtdaļā, bet pēc lielā pārtraukuma laukuma saimnieku pārsvars bija vēl +23 (83:60), tomēr iespaidīgs 29:6 izrāviens ļāva “Clippers” panākt izlīdzinājumu 89:89. Sekoja Lū Viljamsa 16 punkti pēc kārtas, kas jau izvirzīja Losandželosu priekšā ar 107:96, un atlikušajā laikā “Pistons” tā arī neatguvās no šoka.

Viljamss cīņu noslēdza ar 39 punktiem un deviņām piespēlēm, tikmēr “Pistons” sastāvā Bleiks Grifins pret savu bijušo klubu guva 24 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un veica sešas piespēles. Rezultatīvākais Detroitas klubā gan bija Redžijs Džeksons (29 p.).

Realizējot visus izpildītos 17 soda metienus, ar 37 punktiem un desmit bumbām zem groziem šonakt līgas vadošās komandas Milvoki “Bucks” uzvaru izbraukumā pār Vašingtonas “Wizards” (131:115) kaldināja Jannis Adetokunbo. 20 gūto punktu robežu “buku” sastāvā sasniedza ar Bruks Lopess (21 p.) un Kriss Midltons (20 p.), tikmēr “Wizards” labā ierasti rezultatīvākais bija Bredklijs Bīls (24 p.).

Slimības dēļ vienu maču izlaidušais Klejs Tompsons šonakt atgriezās ar gūtiem 28 punktiem un kaldināja Goldensteitas “Warriors” uzvaru savā laukumā par Losandželosas “Lakers” (115:101), kas bija spiesta iztikt bez sava līdera Lebrona Džeimsa.

“Kareivji” itin drošo uzvaru guva, pat neskatoties uz to,  ka Stefens Karijs savu pirmo metienu no spēles realizēja vien noslēdzošās ceturtdaļas vidū, cīņu noslēdzot ar 14 gūtiem punktiem. 21 punktu un 11 piespēles sakrāja Kevins Durants, kamēr Demarkusam Kazinsam 18 punkti, desmit atlēkušās bumbas un efektīgs danks pāri “Lakers” uzbrucējam Kailam Kuzmam.

Karjeras 25. “triple-double” šonakt sakrāja serbu centrs Nikola Jokičs, palīdzot Denveras “Nuggets” noturēt uzvaru viesos pār Minesotas “Timberwolves” – 107:106. Mača izskaņā mājiniekiem bija iespēja izraut uzvaru, tomēr nedz Luola Denga, nedz arī Kārla-Entonija Taunsa metieni pēdējās sekundēs mērķi nesasniedza. Jokičs cīņu noslēdza ar 13 punktiem, 16 bumbām zem groziem un desmit rezultatīvām piespēlēm, savukārt “vilku” rindās ne mazāk iespaidīga spēle Taunsam – 31 punkts, 12 bumbas un septiņas piespēles.

NBA pamatturnīrs, 3. februāris

Detroitas “Pistons” – Losandželosas “Clippers” 101:111 (40:22, 25:25, 22:29, 14:35);

Šarlotas “Hornets” – Čikāgas “Bulls” 125:118 (27:26, 24:34, 37:26, 37:32);

Orlando “Magic” – Bruklinas “Nets” 102:89 (26:21, 18:27, 34:22, 24:19);

Vašingtonas “Wizards” – Milvoki “Bucks” 115:131 (26:38, 24:35, 34:27, 31:31);

Klīvlendas “Cavaliers” – Dalasas “Mavericks” 98:111 (31:40, 24:18, 25:28, 18:25);

Maiami “Heat” – Indiānas “Pacers” 88:95 (27:21, 27:32, 23:31, 11:11);

Goldensteitas “Warriors” – Losandželosas “Lakers” 115:101 (33:24, 30:34, 25:28, 27:15);

Sanantonio “Spurs” – Ņūorleānas “Pelicans” 113:108 (35:24, 28:26, 31:28, 19:30);

Minesotas “Timberwolves” – Denveras “Nuggets” 106:107 (38:29, 26:32, 24:28, 18:18);

Fīniksas “Suns” – Atlantas “Hawks” 112:118 (30:33, 27:25, 31:28, 24:32);

Jūtas “Jazz” – Hjūstonas “Rockets” 98:125 (27:31, 23:32, 19:28, 29:34);

Sakramento “Kings” – Filadelfijas “76ers” 115:108 (32:26, 30:26, 24:27, 29:29)