Porziņģim 2023. gada rezultatīvākā spēle, Karija un Pūla šovs nogremdē “Wizards” (VIDEO)

17/01/2023 00:32
Kristaps Porziņģis

Šovakar Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Kristaps Porziņģis un Vašingtonas “Wizards” ar rezultātu 118:127 piekāpās līgas čempionvienībai Goldensteitas “Warriors”, piedzīvojot piekto zaudējumu pēdējos sešos mačos.

Porziņģis aizvadīja savu 2023. gada rezultatīvāko spēli. Latvietis laukumā pavadīja 36 minūtes un 39 sekundes, kuru laikā izcēlās ar 32 (1.p. 11/12; 2.p. 6/8; 3.p. 3/7) punktiem, piecām atlēkušajām bumbām, trīs rezultatīvām piespēlēm, vienu pārtvertu bumbu, diviem bloķētiem metieniem, vienu pieļautu kļūdu, trīs personiskajām piezīmēm, kā arī negatīvu +/- rādītāju  -17.

Porziņģis lielu artavu deva jau pirmajā puslaikā, kurā viņš guva 25 punktus – pārstāvot Vašingtonas komandu, tas ir viņa otrais labākais rādītājs. Pretiniekus spēlē pirmajā puslaikā noturēja Džordana Pūla izcilais sniegums (26 punkti, pieci “trejači”) un Stefana Karija aktivitāte (realizēti 9/10 soda metieniem), kas viesiem pēc pirmajām 24 minūtēm ļāva atrasties vadībā ar 69:64.

Pēc pārtraukuma liepājnieks nedaudz “pieklusa”, trešajā ceturksnī izpildot vien divus tālmetienus, no kuriem viens bija precīzs. “Wizards” sniegums gan no tā necieta. Līdzīgi kā spēles sākumā, arī šoreiz mājinieki ieguva nelielu pārsvaru, ko “Warriors” līdz ceturtdaļas beigām sadeldēja. Pirms izšķirošajām 12 minūtēm rezultāts bija neizšķirts – 93:93.

Pēdējo mača daļu “Wizards” uzsāka ar Rui Hačimuras tālmetienu un Kaila Kuzmas diviem “trejačiem”, un pēc Daniela Gaforda precīziem soda metieniem spēja nedaudz atrauties (106:98). Tomēr pēc Gaforda “sodiņiem” uz gandrīz trīs minūtēm iestrēga Vašingtonas uzbrukums, kas čempioniem ātri vien ļāva pietuvoties viena punkta atstatumā – tas lika pieprasīt pārtraukumu “Wizards” stūrmanim Vesam Anseldam.

Komandas sapulce gan rezultātus nedeva – savu vārdu teica Karijs. Zvaigžņotais aizsargs pēdējās sešās minūtēs guva desmit punktus, kā arī vairākas reizes izkārtoja iespējas saviem partneriem. Ar tālmetienu punktu spēlei pielika Pūls, kurš 89 sekundes pirms spēles beigām panāca 123:114.

Savu otro sezonas “double-double” iekrāja Monte Moriss, kura rēķinā 17 punkti un 10 rezultatīvas piespēles. Pa 16 punktiem Hačimuras un Kuzmas rēķinā. Arī Kuzma spēja iekrāt vairāk nekā 10 vienības divos statistikas rādītājos (11 atlēkušās bumbas), taču viņš grozam uzbruka ar ļoti vāju precizitāti (5/20 realizēti metieni no spēles). Uzvarētāju rindās Karijs izcēlās ar 41 punktu – šī bija ceturtā reize šosezon, kurā viņš guvis vairāk par 40 punktiem. Pūla kontā 32 punkti, kamēr sev netipisku rezultativitāti nodemonstrēja Dreimonds Grīns – uzbrucēja kontā 17 punkti, 10 rezultatīvas piespēles, sešas atlēkušās bumbas un trīs pārtvertas bumbas.