Porziņģis: Basketbolu visvairāk izbaudu, kad spēlēju nacionālajā izlasē

08/12/2022 16:22
Kristaps Porziņģis

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis dalījās emocijās par nacionālās izlases gaidāmo dalību 2023. gada Pasaules kausā.

“Basketbolu visvairāk izbaudu, kad spēlēju nacionālajā izlasē,” teica latvietis sarunā ar FIBA preses dienestu. “Pārstāvēt valsti un spēlēt savās mājās, tā bija neticama pieredze. Šīs divas spēles uzlādēja mani NBA sezonai. Ceru, ka varēšu arī turpmāk pārstāvēt izlasi, jo joprojām esmu izsalcis,” uzsvēra Vašingtonas “Wizards” zvaigzne.

“Esmu ļoti lepns un laimīgs,” par diviem izlases mačiem novembrī, kuros izlase garantēja iekļūšanu Pasaules kausā, izteicās Porziņģis. “Ieguldījām smagu darbu. Pirmo spēli pret Grieķiju uzvarējām ar +20. Spēlētāji labi padarīja darbu, visa valsts ir laimīga. Šī būs pirmā reize mūsu vēsturē un esam priecīgi doties uz Pasaules kausu,” saka liepājnieks.

“Tā būs mūsu pirmā reize Pasaules kausā un tas notiks tik skaistās valstīs. Tā būs lieliska pieredze visiem – ne tikai man un komandas biedriem, bet arī mūsu ģimenēm un faniem. Tas būs iespaidīgi, nevaru sagaidīt nākamo vasaru,” par Filipīnās, Japānā un Indonēzijā paredzēto Pasaules kausu sajūsmā bija Porziņģis. “Jebkas var notikt, tu vari tikt labāko trijniekā, gan palikt 15. vietā. Redzēsim, kā viss notiks, taču mums ir talants, lai paveiktu lieliskas lietas.”

“Man patika viss process,” debiju izlasē 2017. gadā atceras latvietis. “Trenēties pirmo reizi ar komandu. Izbaudīju spēlēšanu. Cerējām uz medaļām, mums bija talanti, bet finišējām piektajā vietā. Zaudējām Slovēnijai, un tas bija smagi. Atmiņas joprojām ir sāpīgas, gribētu, lai mēs uzvarētu to spēli. Ceru, ka mums būs vēl viena iespēja Pasaules kausā un Eiropas čempionātā.”

“Wizards” basketbolists tāpat pauda vilšanos, ka neizdevās kvalificēties rudenī notikušajam “EuroBasket 2022”, tādējādi zaudējot arī iespēju pavadīt laiku kopā ar valstsvienības spēlētajiem. “Bija smagi uz to [finālturnīru] nedoties. Mēs bijām labāko piecu, septiņu komandu vidū. Man tā situācija nepatika, bet nu kā bija, tā bija – mēs nekvalificējāmies. Bija patīkami turnīru skatīties, bet es vēlējos spēlēt. Mēs [izlasē] visi esam draugi un ļoti labi satiekam. Tas mums ļauj spēlēt citu basketbolu. Mēs spēlējam bez ego, piespēlējam bumbu. Visi izbauda atrašanos nacionālajā izlasē, tāpēc kad ir iespēja, visi uz to vēlas doties,” stāstīja Porziņģis.

Bertāns par kvalificēšanos PK: Tas mums ir vēsturisks sasniegums un esmu sajūsmā par nākamo vasaru

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/01/2023 12:30

11 NBA spēlētāji nobalsojuši par Porziņģa dalību Zvaigžņu spēlē

Šodien Nacionālā basketbola asociācija (NBA) publicēja gaidāmās Zvaigžņu spēles starta piecinieka spēlētājus, kā arī kopējos balsojuma rezultātus. Šis saraksts veidojās no līdzjutēju balsojuma (50%), līgas basketbolistu (25%), kā arī mediju…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām