Porziņģis uguņo un aizvada vienu no labākajām spēlēm NBA karjerā (VIDEO)

01/08/2020 07:17

Aizvadot pirmo spēli pēc Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonas atsākšanās, šonakt fantastisku sniegumu nodemonstrēja latviešu superzvaigzne Kristaps Porziņģis, kurš mačā pret Hjūstonas ”Rockets” guva 39 punktus un savāca 16 atlēkušās bumbas, taču nespēja glābt Dalasas ”Mavericks” no zaudējuma papildlaikā ļoti rezultatīvā un aizraujošā cīņā (149:153).

Porziņģis laukumā pavadīja 38 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā guva 39 punktus (1p. 10/11, 2p. 10/18, 3p. 3/8) un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas (14 no tām aizsardzībā). Tāpat latvietis arī izdarīja divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas bumbas, bloķēja vienu pretinieku metienu, pieļāva divas kļūdas, kā arī saņēma piecas piezīmes un pabeidza maču ar negatīvu +/- rādītāju -11.

Latviešu basketbolists šonakt aizvadīja otro rezultatīvāko spēli savā NBA karjerā un savu rezultatīvāko maču ”Mavericks” sastāvā. Turklāt Porziņģim pietrūka tikai viena gūta punkta, lai viņš atkārtotu savu rezultativitātes rekordu. Līdz šim savu rezultatīvāko spēli NBA latvietis aizvadīja 2017. gada 5. novembrī, kad, pārstāvot vēl Ņujorkas ”Knicks” komandu, mačā pret Indiānas ”Pacers” guva 40 punktus.

Abas komandas pirmajā ceturtdaļā uguņoja uzbrukumā un tajā katra guva pa 42 punktiem. “Rockets” sastāvā fantastisku sniegumu demonstrēja Džeimss Hārdens. Savukārt Dalasas rindās līdera lomu uzņēmās Porziņģis, kurš pirmajā ceturksnī guva 13 punktus. Otrajā ceturtdaļā latvietis savam kontam pievienoja vēl astoņus punktus un pārsniedza 20 gūto punktu robežu. Tikmēr “Mavericks”, otrajā ceturksnī iemetot vēl par vienu punktu vairāk nekā pirmajās 12 minūtēs un nedaudz uzlabojot sniegumu aizsardzībā, pabeidza pirmo puslaiku ar desmit punktu pārsvaru – 85:75.

Pēc puslaika pārtraukuma Dalasa palielināja savu pārsvaru pār pretiniekiem līdz +13, taču “Rockets” veica iespaidīgu izrāvienu un divreiz samazināja deficītu līdz viena punkta atstatumam. Tiesa uzreiz pēc tam “Mavericks” guva astoņus punktus pēc kārtas un atkal ievērojami attālinājās no sāncenšiem. Porziņģis trešajā ceturksnī iemeta vēl 11 punktus un pārsniedza jau 30 gūto punktu atzīmi. Turklāt latvietis trešajā ceturtdaļā sasniedza arī “double-double”. Lai gan Dalasa, uzsākot pēdējo ceturksni, bija vadībā ar 119:108, ”Rockets” spēja sadeldēt 11 punktu deficītu un pēdējās pamatlaika sekundēs panāca papildlaiku (139:139), kurā beigu beigās nodrošināja sev panākumu ar 153:149.

Uzvarētāju sastāvā fantastisku spēli aizvadīja Hārdens, kurš guva 49 punktus, izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles. Rasels Vestbruks pievienoja 31 punktu, savāca 11 bumbas zem groziem un arī astoņas reizes asistēja komandas biedriem. Savukārt ”Mavericks” rindās rezultatīvākais bija 39 punktus guvušais Porziņģis. Tikmēr 31 punktu iemeta Trejs Bērks, bet Luka Dončičs guva 28 punktus, izcīnīja 13 atlēkušās bumbas un izdarīja 10 rezultatīvas piespēles.

”Rockets” ar 65 spēlēs izcīnītu 41 uzvaru un 24 piedzīvotiem zaudējumiem šobrīd ieņem piekto vietu Rietumu konferencē, kamēr Dalasa ar 68 mačos izcīnītiem 40 panākumiem un 28 piedzīvotām neveiksmēm atrodas par divām pozīcijām zemāk.

Nākamo spēli ”Mavericks” aizvadīs pēc divām dienām (3. augustā), kad pulksten 04:00 mērosies spēkiem ar Fīniksas ”Suns” basketbolistiem, kuri pirmajā mačā pēc NBA sezonas atsākšanās ar 125:112 uzveica Dāvja Bertāna un Anžeja Pasečņika pārstāvēto Vašingtonas ”Wizards”.