Prado izcīna uzvaru pasaules motokrosa čempionāta Itālijas posmā

30/09/2018 20:53

Čempiona titulu nodrošinājušais spānis Horhe Prado svētdien Imolas trasē izcīnīja uzvaru pasaules motokrosa čempionātā Itālijas posmā MX2 klasē.

Jau ziņots, ka Latvijas vadošajam motokrosa braucējam Paulam Jonasam šonedēļ tika veikta ceļgala operācija, tāpēc viņam sezona noslēgusies, bet viņa pārstāvētās komandas “Red Bull KTM Factory Racing” otrs braucējs Prado līdz ar to garantēja čempiona titulu, kamēr Jonass ticis pie vicečempiona titula.

Prado otrajā braucienā apsteidza visus pretiniekus un finišēja pirmajā vietā. Ņemot vērā, ka arī pirmajā finālbraucienā viņš bija labākais, Prado guva panākumu arī visā posmā.

Itālijas posma kopvērtējumā aiz Prado bija dānis Tomass Kjērs Olsens, bet trešo vietu ieņēma Tomass Kovingtons no ASV.

Otrajā braucienā aiz spāņa nākamais bija austrālietis Hanters Lorenss, kamēr trešajā vietā ierindojās Kovingtons. Pirmajā braucienā otro vietu ieguvušais Olsens izšķirošajā finālbraucienā ieņēma ceturto pozīciju. Prado, kurš sestdien uzvarēja kvalifikācijā, pirmajā finālbraucienā aiz sevis atstāja Olsenu un vācieti Henriju Jakobi.

Vēl septembra sākumā Jonass piedzīvoja kritienu pasaules čempionāta 18.posmā Turcijā. Lai arī sportistam bija veselības likstas, viņš ar komandu “Red Bull KTM Factory Racing” nolēma startēt nākamajā etapā Nīderlandē, kur arī krita, bet kopumā ierindojās sestajā vietā.

Pasaules čempionātā kopvērtējumā pirms pēdējā posma pēc 19 veiktiem etapiem vadībā ar 823 punktiem ir Prado, kamēr Jonass ar 777 punktiem ir otrais. Trešo vietu ar 633 punktiem ieņem Olsens.

Pagaidām nav skaidrības par Jonasa nākotni, bet, iespējams, sportists nākamsezon varētu pārcelties uz prestižāko MXGP klasi.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē uzvaru guva nīderlandietis Džefrijs Herlingss, kurš arī jau nodrošinājis čempiona titulu. Viņš uzvarēja abos finālbraucienos, bet summā aiz sevis atstāja slovēni Tim Gajseru un Beļģijas sportistu Klemānu Desaijs.

Kopvērtējumā Herlingss sakrājis 933 punktus, kamēr otrais ar 782 punktiem ir itālis Antonio Kairoli. Trešais ar 685 punktiem ir Desaijs. Savukārt Latvijas motokrosists Matīss Karro ar trīs punktiem ir 44.vietā.

Tāpat Imolā notika Eiropas kausa superfināla sacensības EMX125 klasē, kur sestdien pirmajā braucienā 12.vietu ieņēma Mairis Pumpurs, bet svētdien otrajā finālbraucienā viņš bija devītajā pozīcijā. Summā viņam tas deva astoto vietu.

Jonass pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot jaunu ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.

Pirms tam pasaules čempionātos motokrosā latvieši titulus bija izcīnījuši vien blakusvāģu sacensībās, kur savulaik dominēja Kristers Serģis un Artis Rasmanis, kuriem izdevās piecas reizes kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tāpat blakusvāģu sacensībās trīskārtējs planētas čempions ir kantētājs Kaspars Stupelis, bet reizi pie zelta tika arī Kaspars Liepiņš.