Protestos ASV piedalās arī lielākās “Wizards” zvaigznes

Džons Vols un Bredlijs Bīls, sportazinas.com
Džons Vols un Bredlijs Bīls | Foto: EPA/MICHAEL REYNOLDS

Šobrīd ASV notiekošajos protestos cīņā pret rasismu piedalījušies arī abi Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Vašingtonas “Wizards” lielākie spīdekļi Bredlijs Bīls un .

Abiem sportistiem ir krekli ar pēdējā laikā labi zināmo saukli “Black Lives Matter”.

Vols NBA laukumos būs redzams tikai nākamajā sezonā, jo viņš šosezon ārstēja Ahilleja cīpslas traumu, bet Bīls, kurš šosezon ir rezultatīvākais “Wizards” spēlētājs, turpinās sezonu, kuras ietvaros Vašingtonai ir jāaizvada vēl vismaz astoņas cīņas.

Wall and Beal participating in the protest today. via @SLAMonline from washingtonwizards

ASV šobrīd ir krīzes situācijā, jo dažādās šīs valsts teritorijās notiek masveidīgi un nereti arī asiņaini protesti, kuros vairums cilvēku cenšas vērst uzmanību uz rasisma problēmām.

Protesti kļuva nekontrolējami kopš 25. maija, kad kāda policijas ekipāža ar vardarbīgiem paņēmieniem nogalināja ASV pilsoni Džordžu Floidu. Viņš tika aizturēts, turklāt neizrādīja pretestību, taču “baltais” policists Dereks Čovins viņu nosmacēja ar savu ceļgalu, vairāk nekā astoņas minūtes turot to uz Floida kakla. Mirkli pirms nāves brīža Floids izdvesa, ka nevar paelpot, taču policists to ignorēja.

Virkne profesionālo sporta komandu vērsušas uzmanību uz rasisma problēmu, tostarp Dāvja Bertāna pārstāvētā “Wizards”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par