“Raba” neiekļūst Čempionu līgas priekšsacīkšu nākamajā kārtā

25/08/2021 00:02
FK Raba

Latvijas telpu futbola virslīgas čempionvienība “Raba” otrdien iedzīvoja zaudējumu UEFA Čempionu līgas priekšsacīkšu mačā ar Azerbaidžānas klubu un nākamajā kārtā neiekļuva. “Raba” Salaspilī F grupas trešajā spēlē ar 4:8 (2:2) piekāpās Azerbaidžānas komandai “Araz”.

Jau 24.sekundē pēc Manekas sitiena mājinieki nokļuva iedzinējos. 12.minūtē Artūrs Kuļešovs rezultātu izlīdzināja, bet 16.minūtē Marks Bogdanovs izvirzīja  mājiniekus vadībā ar 2:1. 19.minūtē Felipinju ar rezultatīvu sitienu noslēdza pirmo puslaiku neizšķirti – 2:2. Dmitrijs Jakovļevs 54 sekundes pēc otrā puslaika sākuma pēdējo reizi izvirzīja mājiniekus vadībā ar 3:2, taču spēles otrajā pusē vairāk spēka bija palicis viesiem.

30.minūtē Artūrs Strazdiņš panāca 4:5, taču “Araz” ar otrajā puslaikā diviem gūtajiem Hatai Bagirova un Ramiza Čovdarova vārtiem, kā arī vēl vieniem Manekas un Isas Atajeva vārtiem panāca uzvaru un iekļūšanu sacensību nākamajā kārtā.

2014.gada bronzas medaļniece “Araz” šajā turnīrā startēja jau 16.reizi.

Jau ziņots, ka pirmajās divās spēlēs “Raba” Salaspilī F grupā ar 0:5 atzina Somijas komandas Kampukses “Dinamo” pārākumu un ar 8:3 sagrāva Gibraltāra komandu “Europa”. Grupā pa septiņiem punktiem sakrāja Azerbaidžānas un Somijas klubi, pirmo vietu izcīnot somiem, taču arī Azerbaidžānas klubs iekļuva nākamajā kārtā. Trīs punktus ieguva “Raba”, bet Gibraltāra pārstāve palika bez punktiem.

Priekšsacīkšu kārtā sacenšas kopumā 32 komandas, kas sadalītas astoņās apakšgrupās. Pamatturnīra posmu sasniegs katras grupas uzvarētāja un labākā no otro pozīciju ieguvējām. No pamatturnīra kārtas sacensības uzsāks vēl 23 klubi, cīnoties par vietu elites kārtā. Finālturnīrs paredzēts nākamā gada aprīļa beigās.

Maijā “Raba” par Latvijas spēcīgāko telpu futbola komandu kļuva pēc 15 gadu pārtraukuma.