“Raba” panāk neizšķirtu Latvijas čempionāta telpu futbolā finālsērijā, “Nikars” izcīna bronzu

07/05/2022 16:59

“Raba” komanda sestdien Jelgavā svinēja uzvaru “Optibet” telpu futbola virslīgas finālsērijas otrajā spēlē, bet bronzas medaļas izcīnīja “Nikars”. “Raba” viesos pagarinājumā ar 5:4 (1:3) pārspēja “Petrow”/”Jelgava” vienību un sērijā līdz trīs uzvarām panāca 1-1.

Pirmajā minūtē Edgars Tarakanovs izvirzīja vadībā viesus, bet trīs minūtes vēlāk Maksims Seņs panāca 1:1. Ar diviem gūtiem vārtiem Artūra Mhitarjana un Dmitrija Kuzmina izpildījumā desmitajā minūtē mājinieki panāca jau 3:1 savā labā. Vlads Rimkus 23.minūtē un Artūrs Strazdiņš 37.minūtē guva vārtus, panākot neizšķirtu 3:3. Pagarinājuma pirmajā daļā 44.minūtē viesi guva divus vārtus, izceļoties Rimkum un Strazdiņam, un nodrošināja uzvaru. Mājinieki otrajā papildlaika daļā spēja atgūt tikai vienus vārtus, pēc Kuzmina raidījuma 47.minūtē pietuvojoties līdz 4:5. Jau ziņots, ka pirmajā mačā Jelgava vienība uzvarēja ar 11:2.

Sestdien notika arī otrā spēle sērijā par bronzu, kurā “Jēkabpils lūši”/”Ošukalns” mājās piekāpās “Nikars” vienībai ar 1:5 (1:0), “Nikars” futbolistiem sērijā uzvarot ar 2-0. Rezultātu 13.minūtē atklāja Aivars Daņilovs, izvirzīdams vadībā mājiniekus. 16.minūtē iespēju izlīdzināt rezultātu neizmantoja Germans Matjušenko, kurš nespēja realizēt sešu metru soda sitienu.

Lūzums spēlē iestājās pēc Intara Šlesera 16.minūtē nopelnītās dzeltenās un tūlīt arī sarkanās kartītes. Pirmais puslaiks vēl beidzās mājinieku labā, bet otrajā puslaikā viesi sasita jēkabpiliešu vārtos piecas bumbas, izcīnot pārliecinošu uzvaru. 21.minūtē rezultātu izlīdzināja Sergejs Oļeškovs, bet astoņas minūtes vēlāk Germans Matjušenko vadībā izvirzīja jau viesus. 32. un 35.minūtē viesi nerealizēja divus desmit metru soda sitienus, to nespējot izdarīt attiecīgi Maksimam Neverovskim un Kirilam Butovskim. Visbeidzot tajā pašā 35.minūtē desmit metru soda sitienu realizēja Artūrs Kuļešovs – 3:1. Mājinieku pretestība bija salauzta, nākamo divu minūšu laikā bumbai vēl divreiz nokļūstot mājinieku vārtos pēc Kuļešova un Artjoma Koļesņikova raidījumiem. Pirmajā spēlē “Nikars” uzvarēja ar 6:1.

“Petrow”/”Jelgava” pusfināla sērijā līdz trim uzvarām ar 3-0 uzvarēja “Nikars” komandu, bet “Raba” ar 3-1 guva virsroku pār “Jēkabpils lūši”/”Ošukalns”. Iepriekš izslēgšanas turnīrā ceturtdaļfinālu nepārvarēja “Rēzekne”, “Salaspils”, “Nikers” un “Nīca”/”OtankiMill”.  Abas Latvijas čempionāta finālistes aprīļa beigās tikās arī Latvijas kausa finālā, kurā ar 3:2 pārāka bija “Raba”.