Radža Bels par Lebrona lomu sastāva veidošanā: Nav tā, ka viņš atnāca pie mums ar jau izvēlētiem spēlētājiem…

Lebrons Džeimss
Lebrons Džeimss | Foto: Los Angeles Times

Kādreizējais Nacionālās basketbola asociācijas () spēlētājs medija “The Ringer” audio raidījumā “Real Ones” atklājis aizkulises un salauzis stereotipu, ka NBA superzvaigznes klubos darbojas teju kā ģenerālmenedžeri.

Bels pēc profesionāļa karjeras beigām 2014. gadā kļuva par Klīvlendas “Cavaliers” spēlētāju administrācijas direktoru, bet 2016. gadā viņš kopā ar “Cavs” triumfēja NBA.

Tāpat NBA fanu starpā nereti cirkulē publiskā doma, ka superzvaigznes nosaka, kādi būs komandu sastāvi un ka ģenerālmenedžeru un basketbola operāciju prezidentu loma nereti nav tik nozīmīga. Bels atklājis, ka tā gluži nav taisnība.

“Tas nestrādā tā, ka Lebrons atnāk pie mums ar viņa izvēlētiem spēlētājiem,” atklāja Bels. “Klīvlendā mēs sēdējām pie galda – basketbola operāciju prezidents Deivids Grifins, es, Kobijs Altmens, kurš tobrīd bija “Cavaliers” ģenerālmenedžeris, viņa asistents un citi ofisa puiši. Mēs šajās sanāksmēs izskatījām spēlētājus, kuri varētu iederēties sastāvā, turklāt mums palīdzēja algu speciālists, kurš mums apkopoja dažādus scenārijus, kā maiņas varētu nostrādāt, lai mēs iekļautos algu griestos.”

“Pēc algu speciālista ieteikumiem mēs apskatījām, kādus spēlētājus mēs varētu piesaistīt sastāvam un kādus nē,” turpināja Bels. “Kad atlasījām visus labākos mērķus, uz kuriem mēs varējām pretendēt, tikai tad Grifins devās pie Lebrona un jautāja, ko viņš par to domā.”

“Skaidrs, ka Grifins konkrēti neprasa no Džeimsa “jā” vai “nē” atbildi, bet tikai noskaidro, kādas ir viņa pārdomas par konkrēto spēlētāju. Citādi sanāktu, ka Grifins savus pienākumus nodotu spēlētāja rokās… Līdz ar to jautājumi superzvaigznei ir, piemēram, vai Lebronam patīk konkrētā basketbolista spēles stils un vai viņš varētu iederēties sastāvā? Ja atbildes ir pozitīvas, mēs veicam maiņu, ja nē – atgriežamies sanāksmē un domājas jaunus variantus,” atklāja Bels.

“Manuprāt, Džeimsam patīk, ka ar viņu konsultējas,” komentēja kādreizējais “Cavaliers” pārstāvis. “Skaidrs, ka viņam netiek prasīts viedoklis, ja runa ir par tālāku rezervistu piesaisti, taču tas ir svarīgs, ja tiek meklēts pamatsastāva spēlētājs. Kurš gan gribētu spēlēt kopā ar basketbolistu, kuru tu nevēlies komandā? Manuprāt, tas nav slikti un visi ir ieguvēji, ja jau sevi apliecinājis spēlētājs “pieliek šim procesam savas smadzenes” un palīdz ar padomu.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par