Rallijkrosa braucējs Baumanis: Latvijas posms bija zemākais punkts sezonā

Jānis Baumanis, sportazinas.com
Jānis Baumanis

Latvijas vadošajam rallijkrosa pilotam Jānim Baumanim aizvadītajā pasaules čempionāta sezonā “SuperCar” klasē Latvijas posms, kas risinājās Biķernieku trasē, bija zemākais punkts sezonā, sportists atklāja portālam Sportazinas.com.

Jau ziņots, ka Baumanis aizvadītajā sezonā finišēja kopvērtējuma devītajā vietā pasaules čempionāta prestižākajā “SuperCar” klasē.

“Par izcīnīto devīto vietu esmu priecīgs un varu būt ļoti apmierināts ar šādu rezultātu, ņemot vērā, ka priekšā bija tikai viens braucējs, kam nebija rūpnīcas atbalsts,” sacīja Baumanis.

Devītais čempionāta posms risinājās arī Latvijā, bet Baumanis uzskata, ka tas viņam bija neveiksmīgākais visās sacensībās.

“Latvijas posms viennozīmīgi bija zemākais punkts sezonā. Prieks, ka kritums toreiz neturpinājās atlikušajos posmos, turklāt izdevās pat rezultātus uzlabot. Latvijā bija grūti – nebijām izdarījuši mājasdarbus un uz vietas nespējām tikt galā ar dažādām lietām – gan sevi, gan arī automašīnu. Šis etaps bija ļoti laba mācību stunda, taču ir jāturpina virzīties uz priekšu,” sacīja sportists.

Rīgas posmā latvietis ieņēma 14. vietu, kas bija zemākā vietā starp visiem posmiem. Vēl 14. pozīciju viņš ieguva ceturtajā etapā – Lielbritānijā, bet labākais rezultāts tika sasniegts septītajā posmā Kanādā, kad Baumanis vienīgo reizi sasniedza finālbraucienu un izcīnīja sesto vietu.

“Sportisti mēdz izdegt un varbūt arī Latvijas etapā tas notika ar mani. To ir grūti spriest, kas tieši notika nepareizi, bet bija zināmi cēloņi un no tā izrietēja sekas. Saņēmu mācību nākamajiem gadiem.”

Kanādas posmā Baumanis ieguva “Supercharge” balvu, kas pienākas braucējam, kurš finālā uzrāda labāko starta reakciju.

“Sezonas laikā bija mērķis braukt arī finālos, jo bijām stabili pusfinālu dalībnieki. Protams, prieks arī par “Supercharge” balvu, kas bija liels bonuss. Principā, ja pasaules čempionātā brauc septiņas rūpnīcas komandas, vieta finālā ir uz labu laimi un ir patīkami, ka rūpnīcas komandu dalībniekiem izdevās nocelt kādu balvu,” sacīja Baumanis.

Latvijas sportists gan neatklāja savus turpmākos plānus saistībā ar nākotni viņa pārstāvētajā vienībā. “Šobrīd neko komentēt nevaru un to redzēsim tuvāko mēnešu laikā. Mērķis ir braukt pasaules čempionātā, bet ko un kā mēs darīsim, es šobrīd nevaru atklāt Šobrīd cītīgi strādāju, meklējot sponsorus, kā arī cenšos tikt skaidrībā par to, kurā klasē un komandā startēšu.”

Baumanis sacensību noslēgumā nopelnīja 98 punktus, kas tika sakrāti pa 12 etapiem. Baumanis piedalījās visos no tiem, kamēr vismaz vienu punktu sezonas laika izcīnīja kopumā 26 braucēji. Savukārt pārliecinošu uzvaru kopvērtējumā izcīnīja zviedrs Jūhans Kristofešsons, kurš izcīnīja uzvaras 11 posmos.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par