“Rally Liepāja” tiks aizvadīti pirmās dienas pieci ātrumposmi

Rallijs Liepāja, sportazinas.com
Foto: "Rally Liepāja"

Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Eiropas rallija čempionāta (ERČ) 2019. gada trešā posma – “” – tiks aizvadīti pirmās dienas ātrumposmi.

Pirmā ātrumposma starts Ābeļos ir paredzēts plkst. 12, kurā piloti sacentīsies 14,72 kilometru garā trasē. Nepilnu stundu vēlāk tie Mordangā cīnīsies aptuveni tikpat garā posmā, bet plkst. 14 Strazdē norisināsies trešais ātrumposms, kura garums ir 28.36 kilometri.

Dienas turpinājumā piloti trasē atgriezīsies plkst. 16.15, kad Mundigciemā ceturtajā ātrumposmā mēros 26,5 kilometrus, bet pirmā sacensību diena noslēgsies stundu vēlāk, Kaleišos izbraucot 15,15 kilometrus.

Kopumā ERČ ietvaros tiks veikti 13 ātrumposmi, pārējiem astoņiem notiekot svētdien.

Liepājas rallija pirmajā dienā kvalifikācijas braucienā savā klasē un arī kopvērtējumā ceturto vietu ieņēma Mārtiņa Seska ekipāža, kamēr ātrākais bija talantīgais norvēģis Ulivers Sūlbergs, kurš startē ar Latvijas licenci.

Eiropas rallija čempionāta trešā posma ieskaties klasēs pieteiktas 52 ekipāžas – no tām 21 ir jaudīgākās specifikācijas pilnpiedziņas R5 klases automobiļi. Šīm ekipāžām pievienojušies vēl 59 Latvijas rallija čempionāta dalībnieki, palielinot kopējo rallija sporta auto skaitu līdz 111.

ERČ sezonas kopvērtējumā vadībā ar 58 punktiem ir polis Lukašs Habajs, kamēr par astoņiem punktiem mazāk ir britam Krisam Ingremam.

Šī ERČ posma maršruts vedīs no Talsiem līdz Liepājai, ļaujot Eiropas ātrākajām ekipāžām izbaudīt Latvijas rallija burvību, un rallija apmeklētājiem izbaudīt FIA ERC dalībnieku cīņas par ātrākā godu labākajos skatpunktos. Rallijs “Liepāja” apvienos Kurzemes reģiona labākos ātrumposmus – tā saucamo Latvijas rallija “zelta fondu”.

Liepājā norisināsies arī Latvijas čempionāta sacensības, dalībniekiem sestdien un svētdien aizvadot pa vienam atsevišķam posmam.

Iepriekšējos trīs gadus rallija “Liepāja” sacensības tika aizvadītas rudenī, bet nu tas notiek maijā.

Eiropas rallija čempionāta posmu Liepāja uzņem kopš 2013. gada. Šogad ERČ posmi notika jau Portugālē un Spānijā, bet kopumā šosezon kalendārā ir astoņi etapi.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par