Rastorgujevs finišē 19.vietā PK sacensībās ar kopēju startu

15/01/2023 16:03
Andrejs Rastorgujevs

PK biatlonā

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Vācijā Pasaules kausa piektajā posmā izcīnīja 19.vietu 15 kilometru sacensībās ar kopēju startu.

Katrā no šaušanām Rastorgujevs neaizvēra vienu mērķi un finišā uzvarētājam Juhannesam Tīngnesam Bē zaudēja vienu minūti un 57,3 sekundes. Distancē latvietim bija 15. ātrākais solis. Bē uzvaru izcīnīja, spītējot trīs veiktiem soda apļiem. Noslēdzošajā kilometrā viņš aizslēpoja prom no sava tautieša Vetles Šostada Kristiansena, kuram pēc ceturtās šaušanas zaudēja sešas sekundes.

J.T.Bē finišēja 36 minūtēs un 12,0 sekundēs, par 19,3 sekundēm pārspējot Kristiansenu un par 35,3 sekundēm – citu norvēģi Sturlu Holmu Lēgreidu. Abiem uzvarētāja tautiešiem bija par vienu soda apli mazāk.  Ceturtais bija uzvarētāja brālis Tarjeijs Bē, piekto vietu izcīnīja francūzis Emiljēns Žakelēns, kamēr sestais bija lietuvietis Vītauts Stroļa, kurš atkārtoja savu trešo labāko rezultātu karjerā, bet sacensībās ar kopēju startu viņam šis bija pirmais finišs labāko sešiniekā.

Rastorgujevam tās šosezon bija pirmās sacensības ar kopēju startu, bet viņa labākais sasniegums šajā disciplīnā ir 2016./2017.gada sezonā Oslo sasniegtā otrā vieta. Šosezon biatlonisti distancē ar kopēju startu bija devušies tikai Pasaules kausa posmā Francijā, kad pie panākuma tika Norvēģijas biatlonists Juhanness Dāle, kurš svētdien finišēja pirms Rastorgujeva.

Sestais Pasaules kausa posms nākamnedēļ notiks Itālijas trasē Antholcā, bet noslēdzošais no desmit Pasaules kausa sacensību posmiem paredzēts marta vidū Oslo. Pasaules meistarsacīkstes no 6. līdz 19.februārim uzņems Oberhofa Vācijā.

PK kalnu slēpošanā

Latvijas kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks svētdien Vengenā, Šveicē, nefinišēja Pasaules kausa slaloma sacensību pirmajā braucienā, kamēr summā uzvaru svinēja norvēģis Henriks Kristofešsens. Zvejnieks startēja ar 68.numuru no 71 dalībnieka un pēc pirmā starpfiniša bija 55.vietā, bet nākamo starpposmu viņš nesasniedza.

Visātrāk pirmo trasi – 57,13 sekundēs – veica šveicietis Loiks Meijā, kurš par 0,45 sekundēm bija ātrāks par Kristofešsenu, bet vēl trīs sekundes simtdaļas zaudēja cits norvēģis Lukass Brotens. Lai piedalītos otrajā braucienā, kurā startēja 30 ātrākie kalnu slēpotāji, pietika ar 5,65 sekundes lēnāku finiša laiku. Otrajā braucienā Kristofešsens nodrošināja uzvaru summā, par divām sekundes desmitdaļām pārspējot Meijā. Gandrīz pussekundi jeb 0,49 sekundes uzvarētajam zaudēja Brotens, bet tieši sekundi aiz pirmā trijnieka palika vācietis Līnuss Štrasens.

Vengenā iepriekšējās divās dienās ātruma disciplīnās nobraucienā un supergigantā uzvaras laurus plūca Kristofešsena tautietis Aleksanders Omods Kilde. Slalomā Vengenā Šveices kalnu slēpotāji nav uzvarējuši kopš 1987.gada, kad pirmo vietu izcīnīja Joēls Gaspocs.

Tiesības startēt Pasaules kausa posmos slalomā Zvejnieks nodrošināja pēc tam, kad iekļuva Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) kalnu slēpošanas pasaules ranga labāko 150 slēpotāju vidū. Trīs sacensībās viņš finišējis sestajā desmitā, bet divās nav līdz galam veicis pirmo braucienu.

IBU Kauss biatlonā

Latvijas biatlonists Renārs Birkentāls svētdien Pokļukā, Slovēnijā, ieņēma 38.vietu Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) Kausa desmit kilometru sprinta sacensībās.

Uzvaru svinēja norvēģis Sērums Vēbjērns, kurš, mērojot papildu vienu soda apli, finišēja 25 minūtēs un 3,2 sekundēs. Birkentāls pieļāva vienu kļūdu šaušanā, uzvarētājam zaudējot divas minūtes un 52,0 sekundes. Vēl no latviešiem Gints Lūsis ar diviem soda apļiem zaudēja gandrīz četras minūtes un bija 63., bet Edgars Mise pamanījās neaizvērt sešus no desmit mērķiem un ierindojās 67.pozīcijā 112 startējušo biatlonistu konkurencē.

Sievietēm 7,5 kilometru sprintā uzvarēja francūziete Paula Botē, kura šāva nekļūdīgi un finiša līniju šķērsoja pēc distancē pavadītas 21 minūtes un 22,2 sekundēm. Annija Sabule ugunslīnijā kļūdījās trīsreiz, uzvarētājai zaudēja četras minūtes un 26,2 sekundes, kas deva 61.vietu starp 85 biatlonistēm. Pēc divām nedēļām Lencerheidē, Šveicē, norisināsies IBU Kausa kalendārā iekļautais Eiropas atklātais čempionāts.