Rastorgujevs, Mise un Patrijuks startēs PK posma individuālajā distancē

22/01/2021 10:00

Latvijas biatlonisti Andrejs Rastorgujevs, Edgars Mise un Aleksandrs Patrijuks šodien Itālijā Pasaules kausa septītajā posmā piedalīsies 20 kilometru individuālajā distancē. Sportisti trasē dodoties plkst.14.15. Sacensības tiešraidē translēs televīzijas kanāls “Eurosport 1”.

Rastorgujevs trasē dosies ar 25.numuru, Patrijuks ar 70.numuru, bet Mise – ar 86.numuru. Sacensībām pieteikušies 97 biatlonisti. 21.vieta individuālajā distancē Kontiolahti ir Rastorgujeva otrs labākais rezultāts šosezon individuālajās sacensībās. Tas tika panākts ar diviem netrāpītiem šāvieniem.

Iepriekšējā sezonā Rastorgujevs individuālajā distancē startēja visās trīs sacensībās, ieņemot 34. (Estešundā), 19. (Pokļukā) un 22.vietu (pasaules čempionātā Anholcā). Alūksnietis Pasaules kausa kopvērtējumā šajā disciplīnā ieņēma 23.vietu. Rastorgujevs, savu augstāko rezultātu individuālajā distancē sasniedza 2012./2013.gada sezonā, kad Sočos izcīnīja ceturto vietu.

Patrijuks šajā sezonā “klasikā” nav piedalījies, bet Pasaules kausa vērtējumā ietilpstošajā pasaules čempionātā viņš ir uzrādījis savus labākos rezultātus Pasaules kausa sacensībās. Pļaviņietis 2019.gada pavasarī Estešundā finišēja 60., bet gadu vēlāk Antholcā – 61.vietā. Savukārt Misem šī Pasaules kausā būs debija 20 kilometros.

Pēc 13 no 26 šosezon plānotajām sacensībām Pasaules kausa kopvērtējumā pirmās četras vietas aizņem norvēģi. Pirmais ar 618 punktiem ir Juhanness Tīngness Bē, otro vietu ar 564 punktiem ieņem Sturla Holms Lēgreids, bet trešais ar 511 punktiem ir Tarjejs Bē. Rastorgujevs ar 114 punktiem atrodas 30.vietā. Iepriekšējā sezonā Mazo kristāla globusu individuālajā distancē ieguva francūzis Martēns Furkads, kurš teicis ardievas biatlonam. Visu disciplīnu kopvērtējumā triumfēja norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē.

Sievietes 15 kilometru “klasiku” aizvadīja ceturtdien. Baiba Bendika ar piecām kļūdām šautuvē ieņēma 48.vietu, bet Sanita Buliņa ar sešiem “pūdeļiem” bija 87. 93 biatlonistu konkurencē. Sestdien paredzētas 12,5 kilometru sacensības ar kopēju startu sievietēm un 4×7,5 kilometru stafete vīriešiem, bet svētdien – 4×6 kilometru stafete dāmām un 15 kilometri ar kopēju startu kungiem.

Pēc tam biatlonisti dosies uz Dušņikizdroju Polijā, kur norisināsies Eiropas čempionāts. Turpinājumā februārī pasaules čempionātu uzņems Pokļuka, pēc tam būs divi Pasaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.

Pieslēgties

Dienas fokusā

27/02/2021 22:52

Lieliskais “Jame” un “YEKINDAR” sniegums ļauj “Virtus.pro” iekļūt “IEM Katowice 2021” finālā

“IEM Katowice 2021” “CS:GO” turnīra finālu sasniegusi Mareka “YEKINDAR” Gaļinska pārstāvētā “Virtus.pro”. Latvietis jau otro dienu pēc kārtas demonstrēja fantastisku sniegumu, kas duetā ar komandas biedra Džami “Jame” Ali parādīto…