Rastorgujevs, Mise un Slotiņš startēs PČ desmit kilometru sprintā

12/02/2021 08:54
Andrejs Rastorgujevs

Andrejs Rastorgujevs, Edgars Mise un Roberts Slotiņš šodien pasaules čempionāts biatlonā Pokļukā startēs desmit kilometru sprintā. Sacensības sāksies plkst.15.30, un tiešraidē tās pārraidīs televīzijas kanāls “Eurosport 1”. Vadošais Latvijas biatlonists Rastorgujevs trasē saņēmis 21.numuru, Mise trasē dosies kā 53., bet Slotiņam ticis 85.numurs 104 sportistu vidū.

Šosezon Rastorgujevs ir startējis visās sešās sacensībās sprintā. Kontiolahti viņš ar diviem “pūdeļiem” finišēja 23. un 42.vietā, Hohfilcenē, kļūdoties par reizi vairāk, ierindojās 36. un 60.vietā, bet Oberhofas posmos ieņēma 40. un 12.vietu, kas ir augstākā viņa izpildījumā Pasaules kausa sacensībās gandrīz divu gadu laikā.

Rastorgujevs pērn augstvērtīgāko rezultātu sprintā izcīnīja Čehijas trasē Nove Mesto, kur ierindojās 22.vietā. 2018.gadā alūksnietis Kontiolahti sprintā izcīnīja sudrabu, kas viņam aizvien ir viens no tikai diviem goda pjedestāliem karjerā, otru sasniedzot distancē ar kopēju startu.

2019./2020.gada sezonā Pasaules kausa posmā Pokļukā sprinta disciplīna nebija iekļauta, bet pasaules čempionātā Antholcā-Anterselvā Rastorgujevs ar sešām kļūdām šaušanā ierindojās 70.vietā, neiekļūstot iedzīšanas sacensībās. Eiropas čempionātā Polijas trasē Dušņikizdrojā janvāra beigās Latvijas labākais biatlonists ieņēma 22.vietu.

Mise sprinta sacensībās Hohfilcenē ar perfektu šaušanu ieņēma 72.vietu, bet, reizi kļūdoties, ierindojās 94.vietā. Oberhofas posmā viņam 88. un 94.vieta. Mise iepriekšējo divu sezonu laikā bija trīsreiz startējis PK posmos sprintā, ieņemot vietas no 83. līdz 96. Misem šī būs debija pasaules meistarsacīkstēs kādā no individuālajām disciplīnām. Līdz šim viņš četrreiz ir startējis stafešu sacensībās.

Slotiņš šosezon piedalījies trijās sprinta sacensībās Pasaules kausā. Kontiolahti viņš ierindojās 79.vietā, Hohfilcenē 95. un Oberhofā 96.vietā. Labākais rezultāts Pasaules kausā posmā Slotiņam ir 2015./2016.gada sezonā Hantimansijskā sasniegtā 71.vieta, bet pagājušā gada pasaules meistarsacīkstēs viņš ierindojās 84.vietā, kas ir viņa labākais sasniegums pasaules čempionātos kādā no individuālajām distancēm.

Pasaules čempionātos Latvijai labākais sasniegums sprintā ir Ilmāra Briča 2005.gadā Hohfilcenē izcīnītā bronza. Pasaules čempionāta rezultāti tiek ieskaitīti arī Pasaules kausa sacensību kopvērtējumā. Pasaules kausa sprinta kopvērtējuma vadībā ar 319 punktiem ir norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, viņa tautietis Juhanness Dāle iekrājis 258 punktus, kamēr Sturlam Holmam Lēgreidam ir 236 punkti. Rastorgujevs ar 53 punktiem ieņem 33.pozīciju.

Visu disciplīnu kopvērtējumā līderis ar 709 punktiem ir J.T.Bē, kurš ir pirmais četru norvēģu vidū. Viņš par 64 punktiem apsteidz tautieti Sturlu Holmu Lēgreidu, trešais ar 566 punktiem ir līdera brālis Tarjejs Bē. Iepriekšējā sezonā Mazo kristāla globusu sprinta disciplīnā izcīnīja francūzis Martēns Furkads, kurš teicis ardievas biatlonam. Visu disciplīnu kopvērtējumā triumfēja norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē.

Čempionāta turpinājumā sestdien būs sprints sievietēm, bet svētdien – iedzīšana. Otrdien un trešdien būs mači klasiskajā distancē, ceturtdien notiks pāru stafete, sestdien būs stafetes, bet svētdien noslēgumā būs spēkošanās distancēs ar kopēju startu. Pēc planētas meistarsacīkstēm būs divi Pasaules kausa posmi Nove Mesto, bet sezonas izskaņa paredzēta marta otrajā pusē Oslo.