Rastorgujevs PK posma iedzīšanas distancē centīsies uzlabot savu rezultātu

26/01/2019 08:38

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs šodien Itālijā sacentīsies Pasaules kausa sestā posma 12,5 kilometru iedzīšanā.

Sacensības sāksies plkst.16.30 pēc Latvijas laika, un tiešraidē tās pārraidīs portāls “Lsm.lv”.

Jau ziņots, ka Rastorgujevs piektdien desmit kilometru sprintā izcīnīja 17.vietu, uzvarētājam Juhannesam Tīngnēsam Bē zaudējot vienu minūti un trīs sekundes.

Savukārt Aleksandrs Patrijuks ieņēma 76.vietu, bet Roberts Slotiņš samierinājās ar priekšpēdējo pozīciju 102 finišējušo biatlonistu konkurencē, abiem iedzīšanai nekvalificējoties.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 722 punktiem ir Bē, tālāk ar 491 punktu ir krievs Aleksandrs Loginovs, bet pēc tam ar 471punktu ir titulētais francūzis Martēns Furkads.

Tikmēr Rastorgujevs ar 145 punktiem ir 28.pozīcijā.

Šis Rastorgujevam pēc slimības izārstēšanas ir trešais posms. Ja vēl ceturtajā etapā Oberhofā viņš nespēja vienā no disciplīnām ieslēpot labāko divdesmitniekā, tas izdevās pagājušajā nedēļā Rūpoldingā, kad viņš sprintā izcīnīja 13.vietu, tādējādi sasniedzot pagaidām šīs sezonas labāko rezultātu.

Plkst.14.30 sāksies desmit kilometru iedzīšana, bet Latvija tajā nebūs pārstāvēta. Sacensības tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Ceturtdien 7,5 kilometru sprintā pirmo uzvaru Pasaules kausa sacensībās guva Čehijas biatloniste Markēta Davidova, kamēr latviete Baiba Bendika palika 63.vietā un iedzīšanai nekvalificējās.

Svētdien šī posma ietvaros būs sacensības ar kopēju startu, uz tām pretendējot tikai Rastorgujevam.

Starpsezonā Rastorgujevs noalgoja kādreizējo norvēģu biatlonistu un tagadējo treneri Frūdi Andresēnu, kurš savulaik izcīnījis trīs medaļas olimpiskajās spēlēs. Līdz ar to Latvijas sportists pārtrauca sadarbību ar savu ilggadējo treneri Intaru Berkuli.

Rastorgujevs pēc olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, kur neizdevās nostartēt tā kā cerēts, bijis dziļās pārdomās par savu nākotni Latvijas biatlonā. Olimpiādē viņš labāko rezultātu sasniedza iedzīšanas distancē, kur ieņēma 12.vietu. Vēl viņš sprintā palika 24.vietā, distancē ar masu startu ieņēma 28.pozīciju, bet 20 kilometru individuālajā distancē ar sešām kļūdām šaušanā bija vien 59.pozīcijā.

Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā Rastorgujevs ieņēma 13.vietu, kas ir viņa karjeras rekords. Sezonas septītajā posmā Kontiolahti viņš sprinta sacensībās izcīnīja otro vietu, šāda līmeņa sacensībās uz goda pjedestāla kāpjot otro reizi karjerā.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģijā.