“Red Bull” apsūdz “Aston Martin” mašīnas dizaina kopēšanā

20/05/2022 16:56
Nokopēts
Kristians Horners

Pirmās formulas (F-1) “Red Bull”  komanda ir apsūdzējusi “Aston Martin” viņu automašīnas kopēšanā, kā arī intelektuālā īpašuma zādzībā.

Šīs nedēļas nogales Spānijas “Grand Prix” “Aston Martin” ir veikusi plašu sava auto jauninājumus, kam ir pārsteidzoša līdzība ar “Red Bull” dizainu. “Red Bull”  komandas vadītājs Kristians Horners sacīja, ka ideja, ka viņu intelektuālais īpašums varētu būt izmantots, rada “nopietnas bažas”. “Aston Martin” sacīja, ka FIA ir apstiprinājusi, ka tas ir “pilnībā neatkarīgs darbs”. Hornera komentāri izskanēja, pirms FIA publicēja savu paziņojumu, un “Red Bull” vēl nav atbildējusi uz vadības secinājumiem.

“Aston Martin” šosezon līdz šim cīnījusies par pēdējām vietām, kamēr “Red Bull” cīnās par pirmo vietu kopā ar “Ferrari” komandu. Uzlabotajam “Aston Martin” ir ļoti līdzīgs virsbūves dizains kā “Red Bull” ar stipri izgrieztām sānu daļām un pakāpienu, rampas dizainu augšējā virsbūve.

Horners, kura komandas automašīnai šāds dizains ir kopš otrā pirmssezonas testa marta sākumā, sacīja, ka ir nobažījies, jo “Aston Martin” pēdējo mēnešu laikā ir pārņēmis vairākus “Red Bull” darbiniekus. Viņu vidū ir Dens Falovs, bijušais “Red Bull” aerodinamikas vadītājs, kurš par “Aston Martin” jauno tehnisko direktoru kļuva pagājušajā gadā, bet stājās amatā tikai aprīlī.

“Kopēšana ir lielākais glaima veids. Ir diezgan viegli uzdot savai komandai izveidot automašīnu, kas ir ļoti līdzīga mūsu. Vairāki cilvēki no mūsu komands pārcēlās ziemas periodā, un tas, ko mēs nevaram kontrolēt, ir informācija, kuru viņi nodod tālāk. Mēs paļaujamies uz FIA, kas veiks savu darbu, viņi pēta, viņiem ir visa piekļuve,” sacīja Horners.

“Mēs esam dalījušies ar FIA tehniskajiem darbiniekiem ar sīkāku informāciju par mūsu atjauninājumu. Izanalizējot datus un atjauninājumu izveidei izmantotos procesus, FIA tagad ir rakstiski apstiprinājusi, ka mūsu atjauninājums tika ģenerēts likumīga neatkarīga darba rezultātā saskaņā ar tehniskajiem noteikumiem,” sacīja “Aston Martin” pārstāvis.

Šī nav pirmā reize, kad “Aston Martin” izraisa domstarpības, šķietami kopējot konkurenta automašīnu. 2020.gadā, kad viņi sacentās zem nosaukuma “Racing Point”, viņi tika apsūdzēti 2019. gada “Mercedes” kopijas izgatavošanā. Pēc konkurējošo komandu protestiem “Racing Point” tika atņemti 15 punkti un piešķirts 400 000 eiro naudas sods par noteikumu pārkāpšanu un “Mercedes” bremžu kanālu nelikumīgu kopēšanu.

F1
    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
1.78
3.9
4.2
1.36
5
8.75
2.37
3.4
2.95
1.46
4.5
7
2.05
3.6
3.4
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām