“Red Bull” noskatījuši igauņu autosporta jauno talantu Vipsu

24/10/2018 19:01

Kā ziņo ārvalstu mediji, igauņu autosporta zvaigzne Juri Vipss ir ļoti tuvu tam, lai pievienotos “Red Bull” jauno braucēju programmai, kas uz Formulu-1 izbruģējusi ceļu jau 13 braucējiem, tostarp Sebastianam Fetelam, Maksam Verstapenam, Danielam Rikjardo un Pjēram Gazlī.

18 gadus vecais Vipss šogad aizvadīja lielisku debijas sezonu Eiropas Formula-3 čempionātā, čempionāta laikā izcīnot četras uzvaras. Ar to bija pietiekami, lai kopvērtējumā ierindotos ceturtajā vietā priekšā savam tautietim Ralfam Āronam. Debitantu ieskaitē Vipss ieņēma otro vietu. 2017. gada sezonu igauņu talants noslēdza kā Vācijas ADAC F4 čempions.

“Red Bull” junioru programmas paspārnē šobrīd atrodas seši autosportisti – divas kartinga zvaigznes, trīs braucēji, kas startē zemāka līmeņa čempionātos, kā arī Juri Vipsa aizvadītās sezonas komandas biedrs “Motopark” rindās Daniels Tiktums, kurš šogad kļuva par vicečempionu.

Nākamsezon Eiropas F3 un GP3 apvienosies, tomēr Vipsa pārstāvētā “Motopark” tajā nestartēs. Tiek baumots, ka viņš pievienosies “ART Grand Prix” vienībai, tomēr netiek izslēgta pāreja uz Japānā populārajām “Super Formula” sacīkstēm. Helmuts Marko jau iepriekš izteicās, ka tas ir vērtīgāks solis jaunajiem talantiem kā laušanās cauri GP3 un F2 čempionātiem.

Latvijas simtgades laikā 18. novembrī Dienvidāzijā Juri Vipss sacentīsies ikgadējās jauno braucēju sacīkstēs Makao “Grand Prix”, kurās pērn, izmantojot konkurentu pēdējā apļa avārijas, uzvarēja Daniels Tiktums.

Informāciju sagatavoja: F1.lv