Regbija izlasei otrais zaudējums Eiropas čempionāta mačā

Latvijas regbija izlase, sportazinas.com
Latvijas regbija izlase | Foto: Latvijas regbija federācija

Latvijas regbija valstsvienība Eiropas čempionāta pirmās konferences Ziemeļu divīzijas spēlē Slokas stadionā piedzīvoja otro zaudējumu divās spēlēs.

Latvija ar 22:26 (8:18) piekāpās Zviedrijai.

Roberts Džo Davidsons guva septiņus punktus, pa pieciem punktiem Latvijai guva Ivo Kapiņš, Valters Raņķis un Elmārs Šefanovskis.

Viesiem Konoram Mērfijam 11 punkti, Aleksam Melanderam divi piezemējumi un desmit punkti.

Spēles sākumā latvieši nonāca iedzinēju lomā pēc Melandera piezemējuma un Mērfija realizācijas sitiena, kuram komandas kapteinis vēlāk pievienoja vēl trīs punktus ar soda sitienu – 10:0 viesu labā.

Mājinieki atbildēja ar Kapiņa piezemējumu, un 27.minūtē ar soda sitienu Roberts Džo Davidsons panāca 8:10. Desmit minūtes vēlāk ar to pašu atbildēja Konors Mērfijs – 8:13. Aleksam Melanderam tikai minūti vēlāk pēc Vigo Valdava taktiskas kļūdas otro reizi spēlē izdevās piezemēt bumbu Latvijas izlases ieskaites laukumā, bet Mērfijs no grūtas situācijas laukuma malā nerealizēja realizācijas sitienu – 8:18.

Otrā puslaika 49.minūtē pēc spēka cīņas bumbu viesu ieskaites laukumā piezemēja Raņķis, Davidsonam no laukuma vidus realizējot ērtu realizācijas sitienu – 15:18. 62.minūtē tālāku soda sitienu iesita Mērfijs – 21:15 zviedru labā, bet sešas minūtes vēlāk zviedri veica piezemējumu 26:15 viņu labā. Uz to trīs minūtes vēlāk ar piezemējumu atbildēja Šefanovskis, bet Davidsons spēcīgā vējā iesita realizācijas sitienu – 22:26.

Jau ziņots, ka pirms divām nedēļām notikušajā pirmajā grupas spēlē Latvijas izlase ar rezultātu 13:38 viesos kapitulēja Ungārijai.

pēc gada pārtraukuma atgriezusies Eiropas čempionāta pirmās konferences Ziemeļu divīzijā. 2018.gada maijā Latvija šajā grupā palika pēdējā, piektajā, vietā, kaut cikla laikā pārspēja Ungāriju, un izkrita līmeni zemāk. Tomēr otrajā konferencē latvieši uzvarēja gan Somiju, gan Dāniju, gan Norvēģiju, gan Austriju un atgriezās pirmajā konferencē.

Jaunajā ciklā Latvija ir vienā apakšgrupā ar Čehiju, Luksemburgu, Zviedriju un Ungāriju. Noslēdzošās divas spēles risināsies nākamgad – 18. aprīlī Latvija viesosies Čehijā, bet 2.maijā uzņems Luksemburgu.

Pagājušajā ciklā šajā divīzijā uzvarēja Ukraina, kam sekoja Zviedrija, Luksemburga, Ungārija un Moldova. Tagad Moldova izkritusi uz grupu, kurā iepriekš bija Latvija, bet Ukraina nomainījusi Čehiju “Trophy” divīzijā, ko var saukt par trešo spēcīgāko kontinentā aiz Sešu nāciju turnīra un Eiropas čempionāta.

Šogad Latvijas izlases grožus pārņēma brits Gerijs Vokers, kurš ir vien ceturtais Latvijas valstsvienības vadītājs vēsturē. Vokers galvenā trenera amatā aizstājis Sergeju Lisko, kurš izlasi vadīja kopš 2012.gada.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par