Regbija klubs “Livonia”: Mērķis “Top” līgas finālā ir čempionu kauss

19/10/2022 19:05
Nokopēts
Regbija klubs Livonia

Regbija kluba “Livonia” mērķis “Top” līgas finālā nedēļas nogalē Šauļos cīņā ar Lietuvas vienību “Vairas-Kalvis-Jupoja” ir čempionu kauss, trešdien savā “Facebook” vietnē paziņoja klubs.

Kluba preses konferencē trešdien Rīgā “Livonia” valdes loceklis Jānis Zuments apliecināja, ka sākumā kluba mērķis bija iekļūt pusfinālā “Top” līgā. Turklāt Latvijas čempionātā “Livonia” abās spēlēs zaudēja galvenajiem konkurentiem “Miesnieki”/”Ķekava” regbistiem, paliekot otrajā vietā.

“Droši var teikt, ka zaudējums Latvijā bija galvenais stimuls, lai koncentrētos otrajam turnīram – “Top” līgai. Latvijas čempionātā rezultāts tāpēc ir ar mīnus zīmi, bet “Top” līgā – jau veiksmīgs. Tomēr neapstāsimies un dosimies pēc uzvaras,” sola Zuments.

Ņemot vērā ierobežoto spēlētāju skaitu, “Livonia” piesaistīja citu klubu – “Ežu” un “Fēnikss” – spēlētājus un ārzemniekus. Tika prasīts klubu treneru viedoklis, tad uzrunāti spēlētāji, kuriem ir vēlme uzspēlēt augstāka ranga sacensībās. Tādu bija vairāk par desmit regbistiem, taču Zuments izceļ Dāvi Bajāru no “Fēnikss” un Matīsu Zicānu no “Ežiem”. Viņam žēl, ka traumas dēļ nevarēja spēlēt Ruslans Kotļevs.

Sezonas gaitā klubs veica izmaiņas arī treneru korpusā, pēc neveiksmes Latvijas čempionātā piesaistot Zviedrijā strādājošo Nīlu Džonsonu, kurš izcīnījis 17 titulus Zviedrijā un kurš šobrīd palīdz Zviedrijas Regbija federācijai. “Tas ir jauns un liels solis Latvijas regbijā, strādājot pēc šādas sistēmas, ka labākie tiek piesaistīti palīgā uz Baltijas čempionāta spēlēm. “Ežu” un “Fēnikss” puišus labi zinu, kopā ir spēlēts izlasē,” saka “Livonia” komandas kapteinis Miķelis Jurēvičs. “Man šis ir jauns izaicinājums, jo jāvada komanda ne tikai laukumā, bet arī ārpus tā. Sanāca, ka jāvada divas komandas – viena Latvijas čempionātā un otra – Baltijas līgā. Kopā strādājot, ir izdevies sasniegt labāko rezultātu.”

Viņš atzīmē, ka sezonas otrajā daļā labs pienesums bija no Uvja Vasiļenko, kurš ir atgriezies un laukumā atdod sevi visu. “Tagad priekšā fināls, kas ir lielākais sasniegums klubu līmenī un liels notikums, tāpēc ceru pierādīt, ka varam spēlēt šajā līmenī, pierādīt, ka sezonas sākums bija kļūda,” piebilda Jurēvičs.

Arī “Livonia” treneris Mārcis Rullis, apstiprināja, ka sezonā “sanāca trenēt it kā divas komandas”, jo Latvijas čempionātā tika startēts ar sava kluba pārstāvjiem un pieaicinātajiem ārzemniekiem, bet “Top” līgā – vēl arī ar “Ežu” un “Fēnikss” spēlētājiem, kā arī vēl dažiem ārzemniekiem, katrā spēlē kādiem septiņiem – astoņiem spēlētājiem mainoties.

Viņš apstiprina, ka ar grūtībām tika iekļūts pusfinālā, taču bonusa punkti pret vadošajām komandām palīdzēja tikt labāko četriniekā. “Kauņas komanda pusfinālā bija parocīgāka, nekā, piemēram, Šauļu “Baltrex”. Pērn jau nedaudz pietrūka, lai tiktu finālā, bet šogad savstarpējās spēles ar “Ažuolas” parādīja, ka varam pacīnīties. Atbildes spēlē parādījām, ka puiši var spēlēt un saņemties pat pie lielākiem “mīnusiem”,” stāsta Rullis.

Viņš uzteic kluba vadības pieaicināto Džonsonu, kurš labi sagatavoja komandu pirmajai pusfināla spēlei, bet otrajā mačā komanda vairāk centās turēt bumbu, lai pretinieki sāk uztraukties. “Livonia” treneru konsultants Džonsons Latvijā ieradās no Zviedrijas, kur trenēja bijušo “Livonia” spēlētāju Antonu Oseledko, ar kura palīdzību “Livonia” treneri uzrunāja. “Esmu patīkami pārsteigts par visas komandas spēlētāju vienotību un šo vienotības spēku. Treniņos vairāk strādājām pie fundamentālām lietām, regbija pamatlietām,” stāsta Džonsons.

“Ja runājam par “Vairas-Kalvis-Jupoja”, tad tā ir ļoti atšķirīga komanda no “Ažuolas”. Esam pētījuši, ir sarūpēti daži pārsteigumi, bet mēs vairāk koncentrējamies savai spēlei. Ceru, ka finālā komanda spēlēs regbiju un rādīs sakarīgu spēli,” cer treneris.

Viņš bilst, ka jāizvairās no nepiespiestām kļūdām, jāsamazina kļūdu daudzums un jānospēlē divi labi puslaiki. “Mēs paši esam savas laimes kalēji, tāpēc nepaļausimies tikai uz veiksmi,” saka Džonsons.

Par laimi uz pavasari tika pārcelta Latvijas izlases spēle ar Luksemburgu, kurai arī vajadzēja notikt sestdien. “Livonia” finālā spēlēs pirmo reizi kluba vēsturē. “Livonia” pusfinālā divu spēļu summā bija pārāka par Kauņas “Ažuolas” ar 56:55. Pēc viena apļa pamatturnīra, kurā sacentās divas Latvijas un sešas Lietuvas vienības (“Vairas-Kalvis-Jupoja”, “Ažuolas”, “VRA-Tomosta”, “Šiauliai”, Šauļu “Baltrex”, “Geležinis Vilkas”), tika aizvadīti pusfināli, kuros labākās četras komandas turpināja cīņas par medaļām, bet pārējās četras vienības spēkojās par piekto vietu, “Miesnieki”/”Ķekava” regbistiem izcīnot septīto vietu “Top” līgā.

Pamatturnīrs tika noslēgts 25.septembrī, no 1. līdz 8.oktobrim tika aizvadītas pusfināla cīņas, bet 22.oktobrī tiks noskaidrota čempionvienība. Iepriekšējā sezonā “Garkalne”/”Livonia” tika līdz cīņai par bronzu, taču traumu dēļ mačus neaizvadīja.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām