“Rīga” izcīna pirmo uzvaru savā laukumā jaunajā MHL sezonā

16/09/2019 21:05

Latvijas komanda “Rīga” pirmdien svinēja uzvaru Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) sezonas pirmajā mačā savā laukumā.

Rīdzinieki savās sienās ar 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) pārspēja Habarovskas “Amurskije Tigri” hokejistus. Vārtus “Rīga” labā guva Roberts Priževoits, Jānis Švanenbergs un Kārlis Bucenieks.

Pirmajā periodā mājiniekus pēc Ernesta Ošenieka piespēles vairākumā septītajā minūtē vadībā izvirzīja Priževoits. Ar 1:0 beidzās pirmā trešdaļa, bet otrajā rezultāta starpību, mājiniekiem laukumā dominējot, pēc teicamas Denisa Fjodorova diagonālas piespēles uz vārtu tālo stūri atkal vairākumā dubultoja Švanenbergs – 2:0.

Arī trešajā trešdaļā rīdzinieki turpināja tradīciju gūt vārtus vairākumā. Šoreiz pēc Bulata Gaļimova un Kristapa Skrastiņa piespēlēm vārtus iekarojot Buceniekam – 3:0. Tad beidzot Jāni Vori pārspēja arī viesi, to paveicot Jevgeņijam Babuškinam – 3:1. Viesi centās ar asumiem vērst spēles gaitu sev par labu, bet perioda vidū videoatkārtojums liecināja, ka Voris nav ticis pārspēts vēlreiz. Rezultāts nemainījās, un jau otrdien, plkst.18.30, abas komandas tiksies atkārtoti.

Jau ziņots, ka pirmajās sezonas spēlēs rīdzinieki viesos ar 2:1 un 3:2 bija pārāki par Čehovas “Ruskije Vitjazi” komandu un dalīja punktus uz pusēm ar Stupino “Kapitan” – 2:5 un 3:2.

“Rīga” ar astoņiem punktiem piecās spēlēs Rietumu konferencē vismaz uz laiku pievienojās vēl trim komandām, kas ar astoņiem punktiem dalīja pirmo vietu.

Šovasar “Rīga” spēlēja pārbaudes turnīros Sanktpēterburgā un Kārlstadē, kur kopā desmit spēlēs tika pie trim uzvarām.

Par “Rīga” galveno treneri apstiprināts Raimonds Vilkoits, bet viņam asistē Aleksandrs Ņiživijs. Tikmēr par vārtsargu treneri strādā Nikolajs Žurkovs, savukārt par komandas menedžeri turpinās strādāt Juris Opuļskis.

Pirmajās piecās sezonās “Rīgas” komanda spēja sasniegt MHL izslēgšanas turnīru, tomēr nākamās četras sezonas pēc kārtas vienībai gads noslēdzās jau pēc regulārā turnīra.