“Rīga” jau trīs gadus nespēj uzveikt “Almaz” hokejistus

16/10/2019 20:44

Hokeja klubs “Rīga” trešdien Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) spēlē piedzīvoja zaudējumu pret Čerepovecas “Almaz”, ko pārspēt nav izdevies jau pēdējos trīs gadus. “Rīga” ar rezultātu 0:4 (0:0, 0:2, 0:2) piekāpās Čerepovecas “Almaz” hokejistiem.

Spēles pirmais periods noslēdzās bez gūtiem vārtiem, lai arī rīdziniekiem bija trīs iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā. Neilgu brīdi “Rīgai” bija iespēja spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā, tomēr šī un arī pārējās iespējas palika neizmantotas.

Otrais periods iesākās ar rīdzinieku noraidījumu, tomēr to izdevās izturēt, turpinājumā izrādot sīvu pretestību mājiniekiem. Savus vārtus neskartus izdevās noturēt līdz pat spēles 37.minūtei neraugoties uz vēl diviem noraidījumiem. Rezultātu 37.minūtē atklāja Artūrs Jegorovs, bet teju vai pusminūti vēlāk 2:0 panāca Ņikitas Luhovskoja precīzais raidījums. Pēdējo trešdaļu rīdzinieki iesāka vairākumā, kas palika neizmantots, bet perioda piektajā minūtē mājinieki panāca 3:0, samazinot rīdzinieku cerības par uzvaru.

Atlikušajā laikā “Rīga” hokejisti dažas reizes spēja apdraudēt pretinieku vārtus un pēdējā pusminūtē vēl noņēma vārtsargu, tomēr tas rezultātu nenesa. Pretinieki raidīja ripu tukšos vārtos un svinēja uzvaru ar rezultātu 4:0, pārtraucot rīdzinieku divu uzvarēto spēļu sēriju.

Zīmīgi, ka “Rīga” savus trešdienas pretiniekus pēdējo reizi uzvarēja pirms trim gadiem, bet pirms tam 14 reizes nācās kapitulēt. 2016.gadā, kad izdevās gūt pēdējo panākumu pret “Almaz”, rīdzinieku sastāvā spēlēja vairāki šobrīdējie Rīgas “Dinamo” hokejisti – Kristaps Zīle, Uvis Balinskis un Frenks Razgals. Savukārt jau kopš 2017.gada 27.oktobra rīdzinieki nevienā spēlē nav spējuši gūt vismaz vienus vārtus, kad laukuma otrā pusē spēlējuši “Almaz”.

“Rīga” hokejisti šosezon 18 aizvadītajās spēlēs iekrājuši 23 punktus, kas Rietumu konferencē dod ceturto vietu. Tieši uzvara pār “Rīgu” ļāva “Almaz” iespraukties starp trim labākajām Rietumu konferences vienībām.

Par “Rīga” galveno treneri šovasar tika apstiprināts Raimonds Vilkoits, bet viņam asistē Aleksandrs Ņiživijs. Tikmēr par vārtsargu treneri strādā Nikolajs Žurkovs, savukārt par komandas menedžeri turpinās strādāt Juris Opuļskis.

Pirmajās piecās sezonās “Rīgas” komanda spēja sasniegt MHL izslēgšanas turnīru, tomēr nākamās četras sezonas pēc kārtas vienībai gads noslēdzās jau pēc regulārā turnīra.