“Rīga” Tālo Austrumu izbraukumu turpina ar vēl vienu uzvaru

24/12/2019 13:49

Latvijas komanda “Rīga” otrdien svinēja otro uzvaru Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) spēlē Tālajos Austrumos.

“Rīga”  Habarovskā ar rezultātu 4:2 (2:1, 1:1, 1:0) pārspēja Habarovskas komandu “Amurskije Tigri”.

Divus vārtus rīdziniekiem guva Ričards Grīnbergs, pa vieniem – Miks Tumanovs un Jānis Švanenbergs.

Bruno Brūveris jau mača 36.sekundē bija spiests vilkt ripu ārā no saviem vārtiem. Rīdzinieki pie borta zaudēja ripu savā zonā, divas mājinieku piespēles ar vienu skārienu, un Iļjam Kožuhovam atlika tikai iemest ripu tukšā vārtu stūrī.

Teicama Ernesta Ošenieka piespēle uz vārtu priekšu, kur tikai nūju atlika pielikt Grīnbergam – 1:1. Savukārt vadībā viesi izvirzījās vien 16 sekundes pirms trešdaļas beigām, aizsarga aizsegā uzmetot pa vārtiem Tumanovam – 2:1.

27.minūtē ar pirmo bīstamo metienu pa vārtiem trešdaļā no zonas vidus mājiniekus vadībā izvirzīja Ignats Korotkihs – 2:2. 35.minūtē atkal vadībā viesus izvirzīja Grīnbergs, kurš savu solo sāka “Rīgas” aizsardzības zonā, pa kreiso pusi apspēlēja mājinieku aizsargu, pēc tam – vārtsargu un no neērtās puses raidīja ripu vārtu tālajā augšējā stūrī – 3:2.

50.minūtē rezultāta starpību palielināja Švanenbergs, kurš piespēlēja gar vārtiem, bet ripa ieleca vārtus – 4:2.

Vārtos Brūveris atvairīja 33 pretinieku metienus.

Jau ziņots, ka piektdien rīdzinieki Krievijas pilsētā Dmitrovā ar rezultātu 7:2 pārspēja Ķīnas vienību Pekinas “ORG Junior”.

Trešdien Latvijas komanda Habarovskā ar “Amurskije Tigri” tiksies vēlreiz, bet pēc tam piestās Maskavā, aizvadot divus dueļus ar “Kriļja Sovetov”.

“Rīga” hokejisti šosezon 37 spēlēs izcīnījuši 49 punktus, pakāpjoties uz septīto vietu Rietumu konferencē.

Decembra pirmajā pusē daļa no “Rīgas” hokejistiem piedalījās U-20 pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā.

Par “Rīga” galveno treneri šovasar tika apstiprināts Raimonds Vilkoits, bet viņam asistē Aleksandrs Ņiživijs. Tikmēr par vārtsargu treneri strādā Nikolajs Žurkovs, savukārt par komandas menedžeri turpinās strādāt Juris Opuļskis.

Pirmajās piecās sezonās “Rīgas” komanda spēja sasniegt MHL izslēgšanas turnīru, tomēr nākamās četras sezonas pēc kārtas vienībai gads noslēdzās jau pēc regulārā turnīra.