“Rīga” triumfē Saūda Arābijas turnīrā un nodrošina ceļazīmi uz Honkongas “Masters” sacensībām

05/11/2022 18:35

Latvijas 3×3 basketbola komanda “Rīga“, kuras sastāvā spēlē Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis, sestdien Saūda Arābijā triumfēja “Super Quest” turnīrā un nodrošināja ceļazīmi uz novembra beigās gaidāmo Honkongas “Masters” turnīru.

“Rīga”, kas turnīrā izsēta ar pirmo numuru, finālcīņā ar rezultātu 21:17 pārspēja Beļģijas vienību “Antwerp”, kurai bija otrais numurs. Finālspēlē pa septiņiem punktiem guva Miezis un Krūmiņš, četri punkti bija Čavaram, bet trīs – Lasmanim. Miezis tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju.

Iekļūšana finālā jau bija sava veida brīnums. “Rīga” pusfināla mačā ar rezultātu 21:20 uzvarēja “Ulaanbaatar” (4.). Latvijas komanda bija gluži bezcerīgā situācijā, kad nedaudz vairāk kā divas minūtes pirms spēles beigām Mongolijas vienība bija vadībā ar 20:17. Taču precīzam esot Lasmanim un Miezim, kurš arī trāpīja uzvaru nesošo soda metienu, “Rīgas” komanda svinēja laimīgu uzvaru. Pa deviņiem punktiem latviešiem guva Miezis un Lasmanis, divus punktus iekrāja Čavars un vienu Krūmiņš.

Pirms tam ceturtdaļfinālā Latvijas kvartets ar rezultātu 21:15 guva virsroku pār “Vienna” (3.). Arī šajā mačā Lasmanim bija deviņi punkti, pa pieciem sameta Miezis un Krūmiņš, bet divus pievienoja Čavars. Apakšgrupā Latvijas 3×3 basketbolisti ar rezultātu 19:18 pārspēja “Manila” kvartetu no Filipīnām (9.), un ar 22:9 pārliecinoši uzvarēja “Warsaw” 3×3 basketbolistus (8.).

Šajā turnīrā komandas cīnās par divām ceļazīmēm uz mēneša beigās gaidāmo Honkongas “Masters” turnīru. Rīga”, spēlējot ar visiem četriem olimpiskajiem čempioniem sastāvā, rudenī uzvarējusi “Masters” turnīros Monreālā un Sebu, kā ari “Challenger” sacensībās Dienvidāfrikas Republikā. Vasarā, kad Lasmanis spēlēja ASV profesionālajā strītbola līgā “Big3” un Krūmiņš ārstēja traumu, komanda spēlēja dažādos sastāvos.