“Rīga” uzvar un atgriežas MHL izslēgšanas spēļu zonā

13/02/2020 20:37

Hokeja klubs “Rīga” ceturtdien Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) spēlē izcīnīja uzvaru un atgriezās “play-off” zonā.

“Rīga” viesos ar 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) uzvarēja Mitišču “Atlant”, pārtraucot piecu zaudēto spēļu sēriju.

Latvijas komandā precīzi meta Ernests Ošenieks, Kristaps Skrastiņš un Rihards Liģis.

Viesi vadībā pirmo reizi izvirzījās pirmā perioda desmitajā minūtē, kad no zilās līnijas spēcīgu un precīzu metienu izdarīja Ošenieks. Pirmās 20 minūtes izdevās noslēgt esot vadībā, bet otrā perioda piektajā minūtē Daniils Šušins skaitliskajā vairākumā atgrieza līdzsvaru uz rezultāta tablo. Viesiem ilgi atbilde nebija jāmeklē, jo piecas minūtes vēlāk Skrastiņš iemeta savas komandas otros vārtus.

Rīdziniekiem līdz spēles beigām izdevās gūt vēl vienus vārtus, 58.minūtē izceļoties Liģim. Mača izskaņā mājinieki noņēma vārtsargu un centās atspēlēties, bet nesekmīgi, jo nepilnu minūti līdz finālsvilpei, pie Rīgas komandas vārtiem izcēlās kautiņš.

Jau ziņots, ka dienu iepriekš abas vienības aizvadīja maču, kurā ar 4:2 pārāki bija mājinieki.

Lai gan šie izbraukuma mači ir svarīgi cīņā par izslēgšanas turnīru, uzbrucēji Emīls Ģēģeris un Jānis Švanenbergs nosūtīti uz Rīgas “Dinamo” komandu. Slimības dēļ izbraukumā nav devies vārtsargs Jānis Voris un vēl vairāki hokejisti.

“Rīgas” hokejisti šosezon 56 spēlēs izcīnījuši 64 punktus, ieņemot astoto vietu Rietumu konferencē. Rīdzinieki tikai par diviem punktiem atpaliek no septītajā pozīcijā esošās Maskavas “Spartak”.

Par “Rīga” galveno treneri pērnvasar tika apstiprināts Raimonds Vilkoits, bet viņam asistē Aleksandrs Ņiživijs. Tikmēr par vārtsargu treneri strādā Nikolajs Žurkovs, savukārt par komandas menedžera pienākumus turpina pildīt Juris Opuļskis.

Pirmajās piecās sezonās “Rīgas” komanda spēja sasniegt MHL izslēgšanas turnīru, tomēr nākamās četras sezonas pēc kārtas vienībai gads noslēdzās jau pēc regulārā turnīra.