“Rīgas” hokejisti MHL mačā uzvar Sahalīnas klubu

18/09/2021 18:33
HK

“Rīgas” komanda sestdien svinēja uzvaru pagarinājumā Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) sezonas mājas spēlē pret Sahalīnas “Akuli”. Rīgas vienība svinēja panākumu ar 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 1:0) guva virsroku pār Sahalīnas “Akuli” no Južnosahaļinskas.

Ģirts Silkalns vairākumā 14.minūtē izvirzīja vadībā mājiniekus, bet 17.minūtē Fjodors Kormačovs panāca 1:1. 26.minūtē viesi pēc Bulata Minnehanova metiena jau izvirzījās vadībā ar 2:1, taču 77 sekundes vēlāk neizšķirtu panāca Gustavs Millers, kuram rezultatīvi piespēlēja Silkalns un Edvards Bergmanis. Uzvarētājs tika noskaidrots minūti un 47 sekundes pirms papildlaika beigām, kad pēc Daniela Goršanova piespēles uzvaras vārtus guva Millers – 3:2. Vārtos Kārlis Mežsargs atvairīja 32 pretinieku metienus.

Turnīra tabulā “Rīga” ar astoņiem punktiem piecās spēlēs pakāpusies uz sesto vietu Rietumu grupā. Svētdien komandas tiksies atkārtoti. “Rīga” iepriekšējā sezonā regulārajā čempionātā ieņēma 13.vietu Rietumu konferencē un nekvalificējās izslēgšanas turnīram.

Pēc iepriekšējās MHL sezonas Latvijas komandā ir notikušas visai ievērojamas pārmaiņas. Treneru korpusā pēc vienas sezonas Rīgas “Dinamo” komandā ir atgriezušies galvenais treneris Raimonds Vilkoits un viņa asistents Aleksandrs Ņiživijs, bet par vārtsargu treneri turpina strādāt Nikolajs Žurkovs. Komandas menedžera funkcijas turpina pildīt Juris Opuļskis.

Spēlētāju sastāvā no iepriekšējās sezonas pieteikumā ir palikuši 14 hokejisti, bet klāt nācis 21 jauns hokejists, līdz ar ko ir samazinājies komandas vidējais vecums. Pilnībā ir mainījusies vārtsargu līnija, bet arī aizsardzībā un uzbrukumā ir ievērojamas izmaiņas. MHL 13.sezonas kalendārs paredz, ka katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 64 spēles (32 mājās, 32 izbraukumā). “Rīgas” komanda spēlē Rietumu konferencē, kurā ir 17 komandas un tikai astoņas labākās iekļūst izslēgšanas turnīrā.