Rīgas rallijkrosa posms trešo reizi atzīts par labāko

03/02/2020 14:02

Par aizvadītās sezonas vislabāk noorganizēto rallijkrosa posmu atzīts Rīgas etaps, kas norisinājās Biķernieku trasē, vēsta Latvijas posma organizatoru mājaslapā publicētā informācija.

Parīzē notikušajā Starptautiskās Automobiļu Federācijas (FIA) Krosa komisijas balvu pasniegšanas ceremonijā apbalvojums par vislabāk sarīkoto FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu piešķirts “Neste World RX of Latvia”, kas pērn septembrī norisinājās Rīgā, Biķernieku trasē. Šī ir trešā reize, kad “RA Events” sarīkotais pasaules čempionāta posms saņem visaugstāko novērtējumu.

“Neste World RX of Latvia” par vislabāk sarīkoto posmu tika atzīts arī 2016. un 2017.gadā, kad FIA pasaules rallijkrosa čempionāts pirmās divas reizes viesojās Latvijā. FIA vērtējums tiek noteikts balstoties uz piešķirtiem punktiem septiņās kategorijās – sākot no strikti noteiktiem drošības pasākumiem trasē līdz pat mārketinga un mediju aktivitātēm. Nemainīgi, Biķernieku trasē sarīkotās sacensības allaž radušas iespēju izaugsmei, un arī 2019.gadā tika turpināts uzņemtais kurss ar mērķi sarīkot vēl kvalitatīvākas un augstvērtīgākas sacensības, kā rezultātā saņemta balva par vislabāk sarīkoto posmu.

“Šī balva nav tikai mana un “RA Events” komandas darba rezultātā izcīnīta,” gandarīts par novērtēto darbu bija “RA Events” direktors Raimonds Strokšs. “Pasākuma mērogam atbilstošs ievērības cienīgs skaits cilvēku rūpējas, lai FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms “Neste World of Latvia” notiktu un aizritētu tādā kvalitātē, kādā esam to pieraduši redzēt un izbaudīt jau no pirmās organizēšanas reizes. Tas prasa ne mazums pūļu un upuru, tāpēc ceru, ka saņemot šādu novērtējumu, ikviena minūte, kas tikusi veltīta, lai visaugstākajā līmenī paveiktu savus pienākumus – nu attaisnojusi pieliktās pūles.”

“Šo balvu esam pelnījuši visi kopā – sākot ar pirmo drošības dienesta apsargu pie Biķernieku trases ieejas, līdz pat sacensību vadītājam līdzās FIA komisāriem. Tāpat vārdos neizsakāms paldies jāvelta mūsu titulsponsoram “Neste”, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijai, partnerim Ceļu satiksmes drošības direkcija, un sponsoriem “Live Riga” un “Ferratum”. Jūsu sniegtais atbalsts ir mūsu sasniegtā rezultāta neatņemams balsts.”

Strokšs arī izcēla, cik raibs ceļš noiets līdz trešās balvas saņemšanai. “2019.gadā valdīja liela neskaidrība, vai būs iespējams turpināt sacensības Rīgā. Tikai pašā gada izskaņā izdevās rast teju brīnumam līdzvērtīgu risinājumu, lai “Neste World RX of Latvia” tiktu sarīkots vēl vienu reizi,” stāstīja Strokšs.

“Izmantosim šo iespēju, lai arī šogad sarīkotais posms turpinātu kļūt arvien kvalitatīvāks un saņemtu līdzvērtīgu atzinību, Rīgas un Latvijas vārdam plaši izskanot ārpus mūsu valsts robežām, ļaujot nodrošināt sacensību norisi mums visiem tik iemīļotajā Biķernieku trasē arī turpmākajos gados – tā būs lielākā balva visiem, kuri pašaizliedzīgi un ar degsmi strādā, lai sarīkotu labākās rallijkrosa sacensības pasaulē.”

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu “Neste World RX of Latvia” 2020.gadā iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Rīgas dome, sacensību titulsponsors “Neste”, kā arī partneris Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Latvijas etapa sacensības Biķernieku trasē norisināsies 19. un 20.septembrī. Sezonā ieplānoti 11 posmi un Rīgā norisināsies čempionāta devītais etaps.

Oktobra beigās pasaules čempionāta rīkotāji paziņoja nākamās sezonas kalendāru, kurā divas norises vietas vēl netika atklātas. Viens no tiem bija devītais etaps, kas parasti norisinājās Latvijā.

Iepriekš Latvijas posma nākotne kalendārā bija miglā tīta. Jau jūnijā tika ziņots, ka pēc sarunām ar Latvijas valdību un pasaules čempionāta rīkotājkompāniju IMG izveidojās situācija, kuras rezultātā Latvija varēja zaudēt vietu sacensību kalendārā.

Licences maksa 2016.gadam bija aprēķināta 350 000 eiro apmērā, 2017.gadam – 400 000 eiro, bet 2018.gadam – 450 000 eiro. Šobrīd tā apstājusies pie pusmiljona eiro.

Latvijā pasaules čempionāta etaps rallijkrosā Biķernieku trasē noticis jau četrus gadus pēc kārtas.

Posms Latvijā iepriekš divus gadus saņēma balvu kā vislabāk sarīkotās pasaules rallijkrosa čempionāta sacensības, kā arī divas reizes saņēmis Latvijas Gada balvu sportā nominācijā “Gada sporta notikums”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Gordons Heivords pret Kristapu Porziņģi
15/06/2021 12:19

Avots: “Hornets” apsver iespēju veikt darījumu, lai iegūtu Porziņģi

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Šarlotas “Hornets” apsver iespēju veikt maiņas darījumu, lai savā paspārnē iegūtu Dalasas “Mavericks” uzbrucēju Kristapu Porziņģi, informē medija “NBA Analysis Network” apskatnieks Evans Meisijs. “Viens…