Riteņbraucējs Pluto Turcijas tūri turpina ar devīto vietu ceturtajā posmā

14/04/2021 15:23
Mārtiņš Pluto

Latvijas riteņbraucējs Mārtiņš Pluto no “Abloc CT” komandas trešdien izcīnīja augsto devīto vietu Turcijas tūres (UCI Pro) ceturtajā posmā, bet trešo etapu pēc kārtas ātrākais bija pieredzes bagātais brits Marks Kavendišs. Šajā posmā riteņbraucēji mēroja 184,4 kilometrus ar nelielu trešās kategorijas kāpumu, uzvarētāju noskaidrojot finišā.

Dažus simtus metru pirms finiša līnijas lielajā grupā notika masveida kritiens, taču Pluto no tā veiksmīgi izvairījās un iesaistījās cīņā par augstvērtīgu rezultātu, izcīnot devīto vietu. Pirmais finišēja Kavendišs, otrais bija beļģis Jaspers Filipsens (“Alpecin-Fenix”), bet aiz viņa sekoja polis Staņislavs Aniolkovskis (“Bingoal Pauwels Sauces WB”) – šāds pats pirmais trijnieks bija arī otrdienas posmā.

Vadošie sportisti finišēja pēc četrām stundām deviņām minūtēm un 38 sekundēm, bet šāds pats finiša laiks tiks ieskaitīts visiem riteņbraucējiem, kas pirms kritiena bija lielajā grupā. Kopvērtējumā līderis ir Kavendišs, kurš par 12 sekundēm apsteidz Filipsenu. Trešo vietu ar 20 sekunžu deficītu no līdera ieņem nīderlandietis Arvids de Kleijens (“Rally Cycling”), bet Pluto Kavendišam zaudē pusminūti un ieņem augsto devīto pozīciju.

Pluto pirmajos divos posmos bija attiecīgi 12. un 13.vietā, bet trešajā ieņēma 44.pozīciju. Tiesa, otrdienas posmā latvieša vadītajam velosipēdam 200 metrus pirms finiša nokrita ķēde. Sacensībās iekļauti astoņi posmi. No Latvijas riteņbraucējiem Turcijas tūrē pēdējo reizi 2018.gadā startēja Aleksejs Saramotins, kurš “Bora – hansgrohe” komandas rindās kopvērtējumā ieņēma 95.vietu.