Roberts Bukarts: Ja cilvēks vēlas kaut sasniegt hokejā, ir jādodas prom no Latvijas

Roberts Bukarts, Sportazinas.com
foto: LHF

Latvijas izlases hokejists Roberts Bukarts uzskata, ka no Latvijas hokeja čempionāta šobrīd nav iespējams “izsisties” uz augšu profesionālajā sportā.

28 gadus vecais Bukarts pārstāv Čehijas klubu Prāgas “Sparta” un ir arī viens no vadošajiem Latvijas izlases uzbrucējiem. Viņš dažādās Čehijas komandas spēlē jau kopš 2015./16. gada sezonas.

“Kad pirmo reizi devos uz Čehiju, biju vienīgas latvietis šīs valsts spēcīgākajā čempionātā,” sacīja Bukarts. “Kopš tā brīža Čehijā ir spēlējuši vēl astoņi latvieši. Esmu priecīgs, ka ierados šajā valstī, rādīju labu spēli. Čehi saprata, ka latvieši ir labi hokejisti, tādēļ priecājos, ka man izdevās atvērt durvis citiem mūsu spēlētājiem.”

Bukarts arī komentējis Latvijas Virslīgas līmeni. “Mums ir vietējais čempionāts, bet lielākā daļa komandu ir pusprofesionālas. Vienībām gluži vienkārši nav naudas, lai maksātu milzīgas algas, tādēļ, ja vēlies hokejā kaut sasniegt, ir jādodas uz kādu citu valsti.”

Tāpat latvietis komentējis Boba Hārtlija ienākšanu Latvijas hokejā un pēdējos čempionātus. “Izlasei ir bijušas divas ļoti labas sezonas ar Hārtliju. Pirms diviem gadiem Vācija mūs izslēdza no turpmākās cīņas pēdējā grupu turnīra mačā, bet pērn mēs tādā pašā situācijā uzveicām dāņus.”

“Dāņi pagājušajā čempionātā uz papīra bija stiprāki un viņiem bija liels mediju spiediens, bet mēs gluži vienkārši bijām spēcīgāka komanda. Domāju, ka pagājušajā čempionātā nebijām arī tālu, lai iekļūtu pusfinālā. Kopumā šis bija labs turnīrs un ja mums izdosies savākt tikpat spēcīgu sastāvu, mēs aizvadīsim vēl vienu lielisku čempionātu,” turpināja Bukarts.

Bukarts arī pasmējās, ka 2006. gadā, kad PČ notika Rīgā, viņam esot bijusi iespēja satikties ar Kanādas izlases zvaigznēm. “Palīdzēju kanādiešiem izkraut ekipējumu no komandas autobusa. Ieraudzīju Sidnija Krosbija un Brendona Šenehena somas un vaicāju, vai nevajag viņiem palīdzēt, uz ko saņēmu noraidošu atbildi. Man vismaz bija iespēja par velti vērot spēles.”

Bukarts aizvadītajā sezonā spēlēja “Sparta” un Tršinecas “Ocelari” komandās. Sezonu viņš sāka “Ocelari”, kur 33 spēlēs guva 19 (5+14) punktus, bet pēc tam “Sparta” rindās 14 cīņās atzīmējās ar 7 (2+5) punktiem.

Latvijas izlases rindās Bukarts spēlējis sešos pasaules čempionātos, bet aizvadītajā čempionātā bija arī valstsvienības kapteinis.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par