Rodrigo Ābols: Floridas komanda manām gaitām sekoja divus gadus

Rodrigo Ābols, sportazinas.com
Rodrigo Ābols.
Foto: Orebro Hockey

Latvijas izlases uzbrucējs šodien parakstīja divu gadu divvirziena līgumu ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandu Floridas “Panthers”. Sarunā ar “Sportazinas.comhokejists atzina, ka piedāvājums nāca jau pasaules čempionāta laikā, bet pirms tam nekāda komunikācija ar Floridas organizāciju nav bijusi.

“Čempionāta laikā aģents pienāca pie manis un teica, ka ir interese no “Panthers” komandas. Viss notika ļoti ātri un pēkšņi bija divu gadu līgums uz galda. Nebija daudz ko domāt, ja hokejā kaut ko grib sasniegt, tad no NHL piedāvājuma ir grūti atteikties.”

“Ar mani personīgi neviens no “Panthers” organizācijas nekontaktējās, bet aģents teica, ka viņi divus gadus bija sekojuši līdzi, kā es augu kā spēlētājs. Parastais entry-level kontrakts, braucu vasarā pierādu sevi, un tad viņi izdomā, kur tālāk man spēlēt,” pēc līguma parakstīšanas sacīja uzbrucējs.

2016. gada NHL draftā ar 184. numuru Ābolu draftēja Vankūveras “Canucks” organizācija, bet līgumu hokejists no komandas nesagaidīja. Pēdējās divas sezonas uzbrucējs pavadīja Zviedrijas augstākās līgas kluba “Orebro” sistēmā, šajā sezonā ar 18 vārtiem viņš kļuva par līgas piekto labāko snaiperi. 45 regulārās sezonas spēlēs latvietis atzīmējās ar 26 (18+8) punktiem, bet divos izslēgšanas mačos atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Februāra noslēgumā Ābols pagarināja divu gadu līgumu ar “Orebro” organizāciju.

“Līgumā ar “Orebro” komandu bija punkts, ja kāda NHL komanda piedāvā līgumu, tad varu parakstīt un viņi mani palaiž. Par to bijām vienojušies, parakstot jauno līgumu, viņi zināja, ka tāda opcija ir iespējama. Protams, ir grūti aiziet no pilsētas, kur pavadīju pēdējos divus gadus un jutos kā mājās,” minēja hokejists.

Pasaules čempionātā Ābols spēlē pret Šveices izlasi lauza pirkstu, kas liedza turpināt dalību turnīrā. Pagājušā gada augustā viņš lauza pirkstu tajā pašā vietā, tāpēc nācās izlaist divus mēnešu no sezonas sākuma. Šonedēļ hokejists veiks operāciju, bet parakstīties uz NHL līguma viņš varēja.

“Varēju uzlikt parakstu uz līguma. Man ceturtdien beidzot būs operācija, jaunumu dēļ sanāca tik vēlu, vajadzēja noskaidrot, kur labāk taisīt operāciju, tad redzēs, ko ārsti teiks. Vēl nemāku pateikt, kur man būs jābrauc, ar Floridas komandu nav bijis tiešs kontakts. Visticamāk, ka braukšu uz jauno spēlētāju nometni, tad iepazīšos ar visu menedžmentu,” bilda Ābols.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par