Ronaldu un “Juventus” uzvar tukšu tribīņu prieksā

09/03/2020 13:12

Itālija

Itālijas A sērijas futbola čempionvienība Turīnas “Juventus” svētdien vietējā čempionāta spēlē pie tukšām tribīnēm guva uzvaru, kas ļāva nosargāt minimālu pārsvaru turnīra tabulā. “Juventus” mājās ar 2:0 (0:0) uzvarēja Milānas “Inter”.

Šajā spēlē nevienu no komandām neatbalstīja fani, jo ieeja arēnā tiem bija liegta sakarā ar “Covid-19” vīrusa straujo izplatību.

Pirmos vārtus spēlē izdevās gūt vien 55.minūtē, kad no ļoti tuvas distances precīzs bija Ārons Remzijs. 12 minūtes vēlāk Paulo Dibala soda laukumā apspēlēja aizsargu un panāca 2:0. Desmit minūtes līdz mača beigām sarkano kartīti saņēma Daniels Padeli no “Inter” komandas. Viņš gan laukumā neatradās, taču tas neliedza viņam izteikt savu viedokli par tiesneša darbu.

“Juventus” līdz pat sezonas beigām jādemonstrē savs labākais sniegums, jo otrajā vietā esošā Romas “Lazio” patlaban ir tikai viena punkta attālumā un uzvaru svinējusi jau četrus mačus pēc kārtas.

Citā spēlē “AC Milan” mājās ar 1:2 (0:2) zaudēja “Genoa”.

Uzvarētāju labā vārtus guva Gorans Pandevs un Frančesko Kasata, tikmēr vienīgos Milānas kluba vārtus iesita labi zināmais Zlatans Ibrahimovičs.

“Spēlēt bez faniem… Tas nav futbols, tomēr tādā pašā situācijā bija arī “Genoa” komanda,” teica Milānas kluba treneris Stefano Pioli. “Arī šajā situācijā mums bija iespējas parādīt labāku spēli. Domāju, ka uzvaru neguvām, jo pieļāvām pārāk daudz kļūdu.”

Pēc 26 spēļu kārtām pirmajā vietā ar 63 punktiem ir “Juventus”, bet par vienu mazāk ir “Lazio”. “Inter” 25 mačos iekrājusi 54 punktus, par sešiem mazāk ir Bergāmo “Atalanta”, savukārt piekto un sesto vietu ar attiecīgi 45 un 39 punktiem ieņem “AS Roma” un “Napoli”.

Spānija

Spānijas futbola grands Madrides “Real” svētdien vietējā čempionāta spēlē piedzīvoja negaidītu zaudējumu, kā rezultātā sīvākie konkurenti “Barcelona” ieguva divu punktu pārsvaru turnīra tabulā.

“Real” viesos ar 1:2 (1:1) zaudēja Seviljas “Real Betis”.

Pirmos vārtus spēlē izdevās gūt 40.minūtē, kad Sidnejs no soda laukuma apriņķa izdarīja spēcīgu sitienu vārtu augšējā stūrī, vadībā izvirzot mājiniekus. Titulētā “Real” komanda līdz otrajam puslaikam negaidīja un jau kompensācijas laika trešajā minūtē precīzs bija Karims Benzemā.

Otrajā puslaikā lielāka bumbas kontrole un iniciatīva piederēja “Real”, bet tieši Seviljas komanda bija tā, kas svinēja panākumu. Desmit minūtes līdz pamatlaika beigām ātrajā pretuzbrukumā izrāvās Kristiāns Teljo, kurš, mērojis garu distanci, atrada vēl spēkus, lai pasistu bumbu garām vārtsargam.

Seviljas klubam šī bija pirmā uzvara pēdējās astoņās spēlēs. Zīmīgi, ka “Real Betis” turnīra tabulā atrodama 12.pozīcijā, kamēr madridieši ir otrie.

Citā mačā “Osasuna” savā laukumā ar 1:0 (0:0) uzvarēja Barselonas “Espanyol”. Uzvaras vārtus 51.minūtē, realizējot “pendeli”, guva Roverto Torres.

Tikmēr Bilbao “Athletic” viesos ar 4:1 (2:0) pārliecinoši uzvarēja Valjadolidas “Real”.

Bilbao komandā pa vārtiem guva Unai Lopess, Rauls Garsija, Inaki Viljamss un Inigo Kordoba. Vienīgos Valjadolidas komandas vārtus iesita Sandro Ramiress.

Citviet “Levantes” mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar “Granada”.

“Levantes” vienībā precīzs bija Rožē Marti, savukārt Granadas komandā izcēlās Darvins Mačis.

Dienu iepriekš “Barcelona” mājās ar 1:0 (0:0) uzvarēja Sansevastjanas “Real Sociedad”. Vienīgos vārtus 81.minūtē guva Lionels Mesi, kurš precīzi izpildīja 11 metru soda sitienu.

Savukārt Madrides “Atletico” savā laukumā spēlēja neizšķirti 2:2 (2:2) ar “Sevilla”.

Madridiešu labā vārtus guva Alvaro Morata un Žuāu Fēlikss, savukārt Seviljas vienības rindās izcēlās Luks de Jongs un Lukass Okamposs.

Pēc 27 spēļu kārtām ar 58 punktiem pirmo vietu ieņem “Barcelona”, par diviem punktiem mazāk ir Madrides “Real”, “Sevilla” tikusi pie 47 punktiem, bet “Getafe” ir 46. Piektā ar 45 punktiem ir Madrides “Atletico”, kas vien par diviem punktiem apsteidz Sansevastjanas komandu.

Vācija

Vācijas futbola flagmanis Minhenes “Bayern” svētdien vietējā čempionāta spēlē guva drošu uzvaru, kas turnīra tabulā ļāva tuvākos sekotājus Dortmundes “Borussia” apsteigt par četriem punktiem.

“Bayern” savā laukumā ar 2:0 (0:0) uzvarēja “Augsburg”.

Spēles rezultātu 53.minūtē atklāja Tomass Millers, bet otrie vārti tika gūti jau kompensācijas laika pirmajā minūtē, precīzi sitot Leonam Goreckam.

Lai arī “Bayern” spēles sākumā neizskatījās labākajā formā, mača turpinājumā izdevās iegūt nospiedošu pārsvaru, kas atspoguļojās arī statistikas rādītājos. 74% no spēles laika bumbu kontrolēja Bavārijas komandas, kas pretiniekiem 90 minūtēs ļāva izdarīt vien divus sitienus pa vārtu rāmi.

Minhenes klubs zaudējumu nav piedzīvojis jau 15 spēles pēc kārtas.

Iepriekš svētdien Vācijas veselības ministrs Jenss Špāns paziņoja, ka visi pasākumi, kuros pulcējas vairāk nekā 1000 cilvēki, būtu jāatliek. Tomēr Vācijas bundeslīgas organizatori ātri vien atbildēja, ka netaisās pārcelt sezonas kalendāru, īpaši tāpēc, ka 16.maijā ir paredzēts valsts kausa izcīņas fināls.

Vācijā no “Covid-19” vīrusa dzīvību zaudējuši jau 850 cilvēki.

Jau ziņots, ka  Vācijas bundeslīgas komanda “VfL Wolfsburg” sestdien spēlēja neizšķirti ar vienu no līgas vadošajām komandām “Leipzig”, kas zaudēja svarīgus punktus cīņā par čempiontitulu, bet divu “Borussia” vienību cīņā pārāki bija viesi – Dortmundes futbolisti.

“VfL Wolfsburg” mājās spēlē neizšķirti 0:0 (0:0) ar “Leipzig”.

Tikmēr Menhengladbahā vietējā “Borussia” piekāpās Dortmundes “Borussia” ar 1:2 (0:1).

Torgans Azārs jau astotajā minūtē izvirzīja viesus vadībā. 50.minūtē Larss Štindls rezultātu izlīdzināja, bet uzvaru 71.minūtē ar precīzu raidījumu viesiem guva Ašrafs Hakimi.

Citā spēlē Leverkūzenes “Bayer” mājās ar 4:0 (2:0) uzveica Frankfurtes “Eintracht” un pakāpās uz ceturto vietu.

Divus vārtus “Bayer” komandā iesita Paulinju, bet pa reizei precīzi bija Karims Belarabi un Kajs Harvecs.

Tikmēr Gelzenkirhenes “Schalke 04” mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar “Hoffenheim”.

Mājinieku rindās 20.minūtē izcēlās Vestons Makenijs, bet pretējā laukuma pusē neizšķirtu 69.minūtē panāca Kristofs Baumgartners.

Pēc 25 spēļu kārtām “Bayern” ar 55 punktiem ir līdere, Dortmundes “Borussia” ir par četriem punktiem mazāk, bet “Leipzig” ir trešā ar 50 punktiem. Ceturtajā pozīcijā ar 47 punktiem ir “Bayer 05”, Menhengladbahas “Borussia” iekrājusi par punktu mazāk, bet labāko sešinieku ar 37 punktiem noslēdz Gelzenkirhenes “Schalke 04”.