Runāšanas un sagrāvju gads – ko Merzļikins var paņemt no neveiksmīgas sezonas?

19/04/2024 12:45
Nokopēts
Elvis Merzļikins

Latviešu vārtsargam Elvim Merzļikinam noslēgusies piektā sezona viņa Nacionālās hokeja līgas (NHL) karjerā. Gluži kā viņa pārstāvētajai Kolumbusas “Blue Jackets”, arī pašam ripu ķērājam tā sanāca visai neveiksmīga, un liekas, ka pat nav jābūt baigam ekspertam, lai saprastu, ka pie vainas ir ne tikai sniegums, bet arī citi blakus faktori.

Šī varētu būt pirmā no sezonām, kuras laikā par aizmainīšanu tika runāts visai skaļi un arī bieži. Malku ugunij piemeta arī pats Merzļikins, vismaz uz brīdi liekot “Blue Jackets” vadībai kasīt galvu. Pēc tam, kad latvietis acīmredzami sāka zaudēt konkurenci Danīlam Tarasovam, viņš vienā no intervijām ieminējās par jaunā scenārija meklēšanu, par kādu viņš it kā ir vienojies ar klubu. Cita lieta, ka klubam par to nebija ne ziņas, vai arī vārtsargs izpauda informāciju, kura nebija paredzēta publiskajai izmantošanai.

“Blue Jackets” treneris: Kurš Merzļikinu nosauca par trešo vārtsargu?

Un šeit nevar neatcerēties arī Oļega Sorokina komentāru par šo situāciju. “Elvis ir ļoti talantīgs vārtsargs ar lieliskām fiziskām spējām, kuram arī ir lielas ambīcijas. Droši vien mums latviešiem ir grūtāk pieņemams, ka, ja tu kaut ko saki vai plāties, tad tas arī ir jāapliecina ar darbiem. Man ir prieks, ka Elvim šī sezona ir labāka, bet tajā pašā laikā sezona ir ne tāda, kādu mēs visi gribētu redzēt. Pirmkārt, viņš atrodas komandā, kas ir vienā no pēdējām vietām un netiks “play-off”. Otrkārt, neizskatās, ka viņš ir stabils pirmais vārtsargs, jo ir skaidrs, ka komanda ir meklējumos, ko darīt tālāk. Nebrīnīšos, ja Elvim nākamajā NHL līgumā būs ierakstīts punkts, ka viņš nedrīkst runāt soctīklos.”

Sorokins: Nebrīnīšos, ja Merzļikinam nākamajā līgumā būs punkts, ka viņš nedrīkst runāt soctīklos

Lai kā Merzļikins sūdzētos par savu lomu komandā, tomēr viņš nospēlēja 41 maču, kas ir otrs lielākais rādītājs viņa NHL karjerā, un ar šādu statistiku – atvairīti 89,7% metienu un vidēji ielaisti 3,45 ripas liekas, ka šāds spēļu skaits pat ir pārspīlēts. Iespējams, ja uz treneriem nespiestu Merzļikina līgums, tad viņš spēlētu vēl mazāk, tomēr nav tik viegli visu sezonu turēt uz soliņa vārtsarga ar šādu kontraktu, pat ja viņš spēlē slikti.

Un pašlaik situācija ir nonākusi līdz tādam absurdam, ka tas viss atgādina laulības, kurās abi vecāki ir nelaimīgi, bet nevar šķirties kopīgā bērna dēļ, tikai šajā gadījumā dēla vai meitas vietā ir liels kontrakts, ar kādu Merzļikinu ir ļoti grūti aizmainīt. Un abas puses spiestas turpināt savas ciešanās, gaidot, kad bērns izaugs (līgums beigsies).

Nedrīkst aizmirst, kur spēlē Elvis – “Blue Jackets” vismaz Austrumos ir viena no pēdējo gadu bezcerīgākajām komandām, un tieši tādās vienībās vārtsargam ir lielāka loma, jo ja ripu ķērājs nespēlē virs savām spējām, tad komanda ir nolemta. Un Merzļikins virs savām spējām noteikti nespēlēja, par ko liecina arī sausa statistika. Protams, ka Kolumbusā buksē aizsardzība un uzbrukums. Tomēr ar Tarasovu vārtos “Blue Jackets” bieži vien spēlēja atraisītāk un bezbailīgāk, it kā viņiem būtu lielāka pārliecība par cietokšņa drošību.

Tajā, ka Elvim bija slikta sezona, nav tikai viņa vaina. Bet izskatās, ka latvietis tā arī nav sapratis, ka NHL jautājumi tiek risināti nevis ar publisko runāšanu, bet ar kapāšanu spēlēs un treniņos, un pirmkārt jāprasa sev, kāpēc viss ir tā, kā tas ir. Jo, lai kur tu spēlētu – Kolumbusas “Blue Jackets”, Ņujorkas “Rangers” vai Viļņas “Hockey Punks” – ja tev maksā vairāk nekā piecus miljonus par sezonu, tu nedrīksti 15 spēlēs sezonas laikā ielaist četrus un vairāk vārtus. Vienkārši nedrīksti, un punkts.

Merzļikina spēles pēc ielaisto ripu skaita

Ielaisto ripu skaits Spēļu skaits
6 3
5 3
4 9
3 13
2 10
1 2
0 1

Tikšana NHL pati pēc sevis ir milzīgs sasniegums, un būtu stulbi to noliegt. Bet tas, ka hokejists spēlē NHL nenozīmē, ka viņš ir malacis, un visi pārējie – līdzjutēji, žurnālisti ir muļķi, kuri neko nesaprot. Neviens neatņem Merzļikinam tiesības atbildēt uz kritiku. Taču tērējot enerģiju šim mērķim, fokuss pakāpeniski novirzās no sevis paša uz apkārtējiem, kas ir absolūti aplami. Jo panākumus sasniedz tie, kuri dara visu, kas ir atkarīgs no viņiem pašiem, nevis meklē vainu apkārtējos. Un arī visus spēkus novirza, lai kļūtu par labāku spēlētāju, nevis meklē kaut kādas atrunas. Cerams, ka pats Elvis arī to saprot. Jo, šādi turpinot, nav tālu arī līdz līguma izpirkšanai, kas viņu pašu, protams, atstāt bagātu, bet NHL karjerai tas nozīmēs treknu punktu.

Merzļikina līguma izpirkšana – kas tā ir un ko tā dotu “Blue Jackets”?

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām