Sabulim vieta divdesmitniekā karjeras otrajās MXGP sacīkstēs

12/08/2020 17:37
Kārlis Sabulis

Latvijas motosportists Kārlis Sabulis trešdien “Zelta zirga” trasē Ķegumā izcīnīja 18.vietu pasaules čempionāta ceturtā posma – Rīgas “Grand Prix” – prestižākās MXGP klases sacensībās, kamēr Matīss Karro bija 28.pozīcijā.

Uzvaru posmā svinēja pieredzējušais itāļu motosportists Antonio Kairoli no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas.

Neveiksmi brauciena sākumā piedzīvoja kvalifikācijas uzvarētājs Armīns Jasikonis (“Rockstar Energy Husqvarna”), kuram bija salūzusi “starta mašīna”. Lietuvietis iestrēga starta taisnē un šī iemesla dēļ ārpus pirmā divdesmitnieka palika arī nīderlandietis Džefrijs Herlingss (“Red Bull KTM Factory Racing”).

Par sacensību līderi kļuva spānis Horhe Prado (“Red Bull KTM Factory Racing”), taču viņš pēc pāris apļiem devās mainīt priekšējo ratu, tādējādi pirmajā pozīcijā izvirzījās Kairoli. Tikmēr Sabulis pirmajā aplī iekārtojās 14.pozīcijā, bet Karro bija trešajā desmitā.

Kairoli līdz finišam noturēja līderpozīciju, otrais finišēja francūzis Romēns Fevrs (“Monster Energy Kawasaki”), bet trešais bija Herlingss. Jasikonis aizcīnījās līdz astotajai vietai.

Sabulis pēc Prado neveiksmes pakāpās uz 13.pozīciju, bet sacīkstes vidū divas pozīcijas zaudēja. Pēdējā aplī viņš atkāpās uz 16.vietu. Tikmēr Karro finišēja 28.pozīcijā.

Otrajā braucienā pēc pirmajiem līkumiem vadībā bija Kairoli, taču pēc piecām minūtēm viņam pabrauca garām Herlingss un Jasikonis. Nepilnus trīs apļus pirms finiša Herlingss pieļāva kļūdu, kas Jasikonim ļāva kļūt par līderi, bet tobrīd trešajā pozīcijā esošais Kairoli sabremzējās pirms sava nīderlandiešu komandas biedra un arī pakrita.

Par vicelīderi kļuva šveicietis Žeremijs Sīvers (“Monster Energy Yamaha”), bet Herlingss un Kairoli trasē atgriezās trešajā un ceturtajā vietā. Šādās pozīcijās sportisti arī finišēja aiz brauciena uzvarētāja Jasikoņa. Pirmais trijnieks finiša līniju šķērsoja ar 2,1 sekundes intervālu.

Tikmēr Sabulis un Karro pirmajā aplī noenkurojās pirmā divdesmitnieka robežās. Sabulim izdevās pakāpties uz 18.vietu, kamēr Karro atkāpās uz 26.pozīciju.

Posma kopvērtējumā 43 punkti un uzvara tika Kairoli, kuram ar 40 punktiem sekoja Sīvers un Herlingss, bet ceturtais ar 38 punktiem bija Jasikonis.

Sabulim posmā astoņi punkti un 18.vieta, bet Karro tika klasificēts 28.pozīcijā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc četriem posmiem līderis ar 170 punktiem ir Herlingss, otro vietu ar 142 punktiem ieņem slovēnis Tims Gajsers (“Honda”), kurš trešdien aizvadīja pagalam neveiksmīgas sacensības, bet trešais ar 129 punktiem ir Kairoli.

Pauls Jonass guvis 26 punktus un ir 22.vietā, bet Sabulis ar 11.punktiem atrodams 27.pozīcijā.

Pirms tam kvalifikācijā uzvarēja Jonasa komandas biedrs Jasikonis, bet Sabulis un Karro ieņēma attiecīgi 24. un 33.vietu 34 motosportistu konkurencē.

MX2 klasē pirmais trijnieks abos braucienos bija vienāds: uzvarēja beļģis Jago Gērtss, kuram sekoja nīderlandietis Roans van de Mūsdijks un francūzis Matiss Buarāms. Līderis pēc četriem posmiem ir francūzis Toms Vials.

MXGP pasaules čempionāts motokrosā nedēļas nogalē Ķegumā atgriezās trasē pēc piecu mēnešu pārtraukuma. Marta sākumā tika aizvadīti vien divi posmi – Lielbritānijas un Nīderlandes “Grand Prix”.

MXGP klasē Latviju nepārstāvēs pašmāju vadošais motosportists Pauls Jonass no “Rockstar Energy Husqvarna” vienības, kurš treniņā lauza divas ribas, savainoja muguru un Ķegumā nebrauks.

Svētdien Latvijas “Grand Prix” kopējā ieskaitē Sabulis posmu noslēdza 22.vietā, bet Karro ierindojās trīs pozīcijas zemāk.

Pasaules čempionāta posms “Zelta zirga” trasē norisinās 12.reizi.

Ķeguma trasē Latvijā notiek trīs pēc kārtas FIM motokrosa pasaules čempionāta posmi. Vēl viens posms tiks aizvadīts no 14. līdz 16.augustam.