Sabulis un Karro kvalifikācijā ierindojas ārpus TOP20

Kārlis Sabulis, sportazinas.com
Kārlis Sabulis | Foto: monsterenergy.com

Latvijas motokrosa braucējs svētdien Ķegumā pasaules čempionātā motokrosā (MXGP) kvalifikācijas braucienā ierindojās 22.vietā, kamēr sešas pozīcijas zemāk finišēja viņa tautietis .

Par kvalifikācijas uzvarētāju kļuva pērnā gada čempions Ķeguma trasē slovēnis Tims Gajsers, kurš tuvāko sekotāju Džeremiju Sīveru no Šveices apsteidza par 0,528 sekundēm. Trešo vietu ieņēma Džefrijs Hērlings no Nīderlandes, kurš līderim zaudēja 0,617 sekundes un savu ātrāko apļa laiku sasniedza īsi pirms kvalifikācijas brauciena beigām.

22.pozīcijā ierindojās Sabulis, kurš kvalifikācijas sākumā arī spēja braukt vadošajā pieciniekā. Latvietis no uzvarētāja iepalika nedaudz vairāk par četrām sekundēm, ātrāko laiku uzrādot piektajā aplī.

Tikmēr sešas pozīcijas zemāk finišēja Karro, kurš finišēja teju sešas ar pusi sekundes aiz Gajsera. Karro ātrāko apļa laiku sasniedza trešajā aplī.

Savukārt Paula Jonasa komandas biedrs no “Rockstar Energy Husqvarna” vienības lietuvietis Armīns Jasikonis kvalifikācijā izcīnīja piekto vietu, Gajseram zaudējot 0,829 sekundes.

Dienas turpinājumā plkst.12.15 pirmo braucienu aizvadīs MX2 klases braucēji, kuriem otrais brauciens paredzēts plkst.15.10. MXGP klasē pirmajā braucienā starts tiks dots plkst.13.15, bet otrajā – plkst.16.10.

MXGP pasaules čempionāts motokrosā trasēs atgriezās pēc piecu mēnešu pārtraukuma. Marta sākumā tika aizvadīti vien divi posmi – Lielbritānijas un Nīderlandes “Grand Prix”. Tagad motokrosa lielākās zvaigznes Tims Gajsers, Džefrijs Herlingss, Antonio Kairoli un pārējie braucēji nedēļas laikā aizvadīs trīs sacīkstes Ķeguma trasē, sacenšoties par Latvijas, Rīgas un Ķeguma “Grand Prix”.

MXGP klasē Latviju nepārstāvēs pašmāju vadošais motosportists Pauls Jonass no “Rockstar Energy Husqvarna” vienības, kurš treniņā lauza divas ribas, savainoja muguru un Ķegumā nebrauks. Latvijas “Grand Prix” Latviju MXGP klasē 38 braucēju konkurencē pārstāvēs Kārlis Sabulis un Matīss Karro.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc diviem posmiem līderis ar 94 punktiem ir Herlingss, otro vietu ar 85 punktiem ieņem pasaules čempions Gajsers, bet trešais ar 68 punktiem ir septiņkārtējais MXGP klases čempions Antonio Kairoli. Jonasam 26 punkti dod 13.vietu.

Augstajā septītajā vietā ar 53 punktiem ir Jonasa komandasbiedrs lietuvietis Armins Jasikonis. Igauņi Hari Kullass un Tanels Leoks, kuri izcīnījuši attiecīgi 11 un trīs punktus, arī brauks Ķegumā.

Jonass no “Rockstar Energy Husqvarna” komandas pagājušogad jūnijā “Zelta zirga” trasē Ķegumā MXGP klasē ieņēma 12.vietu pasaules čempionāta sezonas devītā posma – Latvijas “Grand Prix” – sacensībās.

Uzvarēja slovēnis Tims Gajsers, otrais bija francūzis Romēns Fevrs, bet trešo vietu izcīnīja šveicietis Arno Tonuss.

Tikmēr MX2 klasē kopvērtējuma līderis ir Beļģijas pārstāvis Jago Gērtss, kuram ir 43 punkti. Viņam ar 40 punktiem seko francūzis Toms Vials un dānis Mikels Hārups.

MX2 klasē 36 sportistu konkurencē Latvijas pārstāvji nebrauks.

Latvijas posmā notiek arī EMX250 čempionāta otrais, trešais un ceturtais raunds, kā arī pavisam jaunās “EMX Open” klases trīs atklāšanas kārtas.

Sestdien beidzās “EMX Open” klases pirmā posma un EMX250 klases otrā posma sacensības.

Latvijas motokrosists Toms Macuks uzvarēja abos “EMX Open” klases braucienos, kļūstot arī par posma uzvarētāju. Macuks ar divos braucienos izcīnītajiem 50 punktiem apsteidza igauni Karelu Kutsaru ar 44 punktiem un citu Igaunijas braucēju Andero Lusbo ar 36 punktiem.

Kārlis Kalējs ar 25 punktiem ierindojās devītajā vietā, bet Arnolds Sniķers ar 16 punktiem ieņēma 11.vietu.

Labākais no Latvijas braucējiem Eiropas čempionāta 250 kubikcentimetru (EMX250) klases otrajā posmā bija Tomass Šileika, kurš ar 15 punktiem ieņēma desmito vietu 40 braucēju konkurencē. Mairis Pumpurs ar sešiem punktiem bija 23., bet Rainers Žuks palika bez punktiem ierindodamies 26.vietā.

Uzvaru svinēja francūzis Tibo Benistāns ar 47 punktiem, kurš aiz sevis atstāja itāli Matiu Gvadaņīni ar 41 punktu un zviedru Isaku Giftingu ar 40 punktiem.

Šajā sezonā pasaules čempionātā ir 18 posmi, no kuriem trešais šonedēļ notiek Ķegumā.

Pasaules čempionāta posms “Zelta zirga” trasē norisināsies 11.reizi. Līgums par pasaules čempionāta norisi Latvijā ir spēkā līdz 2020.gadam.

Ķeguma trasē Latvijā notiek trīs pēc kārtas FIM motokrosa pasaules čempionāta posmi. Vēl divi posmi tiks aizvadīti no 10. līdz 12. un no 14. līdz 16.augustam.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par