Salāhs raksta vēsturi, “Liverpool” principiālajā derbijā paņirgājas par “United”

05/03/2023 21:15
Mohameds Salāhs

Anglija

Šovakar Anglijas premjerlīgas 26. kārtas centrālajā spēlē principiālajā Ziemeļrietumu derbijā tikās “Liverpool” un Mančestras “United”. Par visu laiku lielāko sagrāvi derbija ietvaros parūpējās liverpūlieši, kas savā laukumā svinēja uzvaru ar 7:0.

Pirmais puslaiks gan par šādu mača rezultātu neliecināja. “United” piederēja pārsvars, taču “Liverpool” realizēja savu vienīgo sitienu vārtu taisnstūrī – 43. minūtē ziemas transfēru perioda jaunieguvums Kodijs Gakpo atklāja spēles rezultātu.

Taču “iznīcināšana” sākās praktiski uzreiz pēc pārtraukuma. 47. minūtē Darvins Nunjess pārsvaru dubultoja, bet nīderlandietis Gakpo vien trīs minūtes vēlāk panāca jau 3:0. Liverpūles vienība arī pēc uguņojošā otrā puslaika sākuma neapstājās. Turpinājumā “dubli” nopelnīja Nunjess, kā arī Mohameds Salāhs, kurš guva savus 129. vārtus premjerlīgā “Liverpool” rindās, tādējādi kļūstot par kluba visu labāko vārtu guvēju šī turnīra ietvaros. Gala rezultātu nokārtoja Robertu Firminju.

7:0 ir gan visu laiku “Liverpool” lielākā uzvara pār “United” – iepriekš 1895. gadā Anglijas otrās līgas duelī liverpūlieši svinēja uzvaru ar 7:1. Pašai Mančestras komandai tā ir premjerlīgas vēsturē atkārtoti vislielākā sagrāve – ar tik lielu vārtu starpību iepriekš zaudēts trīs reizes 1926., 1930. un 1931. gadā.

Pateicoties panākumam, liverpūlieši turnīra tabulā apsteidza Ņūkāslas “United” un pakāpās uz piekto vietu, kamēr “United” saglabā trešo pozīciju, taču deficīts līdz līdervienībai Londonas “Arsenal” palielinājies līdz 14 punktiem.

Dienas pirmajā spēlē “Everton” divas reizes izvirzījās vadībā, taču spēlēja neizšķirti ar “Nottingham Forest”. “Everton” tādējādi neizmantoja iespēju izrāpties no izkrišanas zonas, paliekot 18. vietā.

Spānija

Nervozā cīņā Spānijas čempionātā uzvaru svinēja turnīra līdervienība “Barcelona”, kas ar 1:0 apspēlēja “Valencia”. Jau 15. minūtē barseloniešus vadībā izvirzīja Rafinja, taču spēles turpinājums tik sekmīgs neizvērtās. 55. minūtē Ferrans Toress nerealizēja 11 metru soda sitienu, bet četras minūtes vēlāk Ronalds Arauho nopelnīja sarkano kartīti, pēdējās 40 minūtes atstājot savu komandu mazākumā. Pretinieku spiedienu “Barcelona” gan spēja izturēt, tādējādi svinot laimīgu uzvaru.

“Barcelona” panākums kļuva vēl nozīmīgāks pēc vakara pēdējās spēlēs, kurā Madrides “Real” nespēja izmantot savu teritoriālo pārsvaru un spēlēja bezvārtu neizšķirti ar Seviljas “Real Betis”. Barselonieši par saviem niknākajiem sāncenšiem jau iekrājuši deviņu punktu pārsvaru. Identisks rezultāts bija arī duelī starp “Rayo Vallecano” un Bilbao “Athletic”, bet Valjadolidas “Real” ar 2:1 pieveica Barselonas “Espanyol”.

Francija

Pēc neveiksmes iepriekšējā kārtā pret Francijas čempionāta līdervienību Parīzes “Saint-Germain”, uz panākumu takas atgriezās otrajā vietā esošā Marseļas “Olympique”, kas ar 1:0 pāŗspēja “Rennes”. Otrajā puslaikā uzvaru nokārtoja bosniešu aizsargs Seads Kolašinacs. Punktus tikmēr zaudēja gan trešajā vietā esošā “Monaco” (2:2 pret “Troyes”), gan “Lens” (1:1 pret “Lille”), kas šobrīd ieņem ceturto pozīciju.

Panākumus izbraukumā svinēja “Brest” (1:0 pret “Strasbourg”) un “Clermont” (1:0 pret “Toulouse”), savā laukumā uzvaru izcīnīja “Reims” (1:0 pret “Ajaccio”), tādējādi ielaužoties labāko desmitniekā, bet Lionas “Olympique” un “Lorient” vienības savstarpējā duelī uzvarētāju nenoskaidroja, spēlējot bezvārtu neizšķirti.

Itālija

“AS Roma” svinēja svarīgu uzvaru un Itālijas A sērijas grandu duelī ar 1:0 guva virsroku pār Turīnas “Juventus”. Otrā puslaika ievadā vienīgos vārtus uzvarētāju rindās guva aizsargs Džanluka Mančīni. Čempionāta vicelīdere Milānas “Inter” ar 2:0 apspēlēja “Lecce”, bet “Sampdoria” un “Salernitana” mačā netika gūti vārti (0:0). Jau vēstīts, ka Raimonda Kroļļa pārstāvētā “Spezzia” ar tiešajiem konkurentiem par palikšanu A sērijā “Verona” arī spēlēja bezvārtu neizšķirti.

Krollis ceturtajā spēlē pēc kārtas tiek atstāts rezervē

Vācija

Vācijas bundeslīgā Leverkūzenes ”Bayer” pārliecinoši ar 4:1 pieveica Berlīnes ”Hertha”, pakāpjoties uz devīto vietu turnīra tabulā. Dienas otrā mačā ”Wolfsburg” un Frankfurtes ”Eintracht” guva četrus vārtus pirmajā puslaikā, taču noslēdzošajās 45 minūtēs neviens precīzs sitiens vairs netika veikts, mačam noslēdzoties ar rezultātu 2:2.