Znaroka SKA atstāj “sausā” Jaroslavļu, “Salavat Yulaev” konferences pusfinālu sāk ar zaudējumu

16/03/2018 21:55

Ar drošu uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences pusfinālu piektdien sāka Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā pagājušās sezonas čempione Sanktpēterburgas SKA, kas savu skatītāju priekšā ar rezultātu 4:0 (2:0, 2:0, 0:0) pieveica Jaroslavļas “Lokomotiv”.

Tādējādi sērijā līdz četrām uzvarām SKA izvirzījusies vadībā ar 1-0.

SKA komandas labā rezultātu jau 49.sekundē atklāja Vadims Šipačovs, bet pirmā perioda noslēgumā pārsvaru dubultoja Jarno Koskiranta. Savukārt otrajā trešdaļā mājinieki guva vēl divus vārtus, noslēgumā izcīnot ļoti pārliecinošu uzvaru, turklāt noslēdzošajā spēles daļā “bullīti” nerealizēja Pāvels Dacjuks.

Sanktpēterburgas rindās “sauso” spēli aizvadīja somu vārtsargs Miko Koskinens, kurš tika galā ar visiem 27 pretinieku metieniem.

“Lokomotiv” komandā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs, bet viņa audzēknis Aleksejs Murigins pēc ceturtajiem vārtiem tika nomainīts ar Aleksandru Sudņicinu.

Ufas “Salavat Yulaev” bez Latvijas hokejista Oskara Bārtuļa sastāvā ar rezultātu 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) piedzīvoja zaudējumu Čeļabinskas “Traktor” vienībai, Austrumu konferences pusfināla sērijā līdz četrām uzvarām nonākot iedzinējos 0-1.

Bārtulis šajā spēlē laukumā neizgāja, bet viņa pārstāvētā “Salavat Yulaev” cieta zaudējumu pirmajā Austrumu konferences pusfināla mačā. Aizsargs laukumā bijis tikai vienā no pēdējām piecām spēlēm.

Rezultātu pirmās trešdaļas ievaddaļā ar precīzu metienu no vārtu priekšas atklāja Artjoms Penkovskis, kurš ripu pie pašiem pretinieku vārtiem saņēma, neviena aizsarga netraucēts, un savu iespēju izmantoja.

Savukārt mača turpinājumā Vitālijs Kravcovs rezultāta starpību dubultoja, realizējot skaitlisko vairākumu. “Salavat Yulaev” gan izdevās vienus vārtus atspēlēt, kad vārtus guva Iļja Zubovs, taču ar to šajā mačā bija par maz.

Spēles izskaņā Ufas vienība izveidoja vairākus bīstamus uzbrukumus, taču Čeļabinskas vienības aizsardzība bija līmenī.

Nākamais šīs kārtas mačs notiks sestdien turpat Ufā.

Bārtulis, kurš šo sezonu sāka Vladivostokas “Admiral” komandā, šosezon KHL regulārajā čempionātā aizvadīja 42 spēlēs, no kurām desmit spēlēja Ufas kluba kreklā, un izcēlās ar sešām rezultatīvām piespēlēm. Savukārt izslēgšanas turnīrā viņš aizvadītajos četros mačos ir bez punktiem.

Austrumu konferences ceturtdaļfinālā “Salavat Yulaev” spraigā cīņā ar 4-3 pārspēja Omskas “Avangard”.