Samoilovs/Šmēdiņš četru zvaigžņu turnīru Kankunā sāk ar zaudējumu spraigā cīņā

18/04/2021 08:51

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš sestdien Kankunā ar zaudējumu sāka Pasaules tūres četru zvaigžņu turnīru. Samoilovs/Šmēdiņš, kuri turnīrā saņēmuši 11.numuru, F grupas pirmajā spēlē ar rezultātu 1-2 (21:17, 19:21, 14:16) piekāpās amerikāņiem Džeikobam Gibam un Teiloram Krebam, kuri izsēti ar ceturto numuru.

Trešajā setā latvieši bija nonākuši iedzinējos ar pieciem punktiem, taču vēlāk no rezultāta 10:12 panāca 13:12. Amerikāņi divus punktus atguva un tika pie mačbumbas, kas tika atspēlēta, bet pretinieki atbildēja ar vēl diviem punktiem un izcīnīja uzvaru.

Apakšgrupas otrajā un izšķirošajā spēlē Samoilovs/Šmēdiņš svētdien plkst.20 pēc Latvijas laika tiksies ar norvēģiem Hennriku Molu un Matīasu Berncenu, kuri izsēti ar 27.numuru. Pirmajā mačā norvēģi divos setos zaudēja olimpiskajam un pasaules čempionam Brunu Šmitam un pasaules čempionāta zelta medaļniekam Evandru Žunioram no Brazīlijas, kuri izlikti ar sesto numuru.

Uzvaras gadījumā Latvijas duets iekļūs izslēgšanas turnīrā, kuru sāks no pirmās kārtas, bet zaudējuma gadījumā dalība posmā tiks noslēgta.

Jau ziņots, ka Anastasija Kravčenoka un Varvara Brailko piektdien zaudēja pirmajā kvalifikācijas kārtā un nepārvarēja atlasi. Otrajā posmā Kravčenoka jau spēlēs kopā ar savu ierasto partneri Tīnu Graudiņu. Tāpat vēstīts, ka turnīrā nepiedalās Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, jo Pļaviņam konstatēta saslimšana ar Covid-19.

Meksikā no 16. līdz 20.aprīlim plānots viens no kopumā trim tur paredzētajiem Pasaules tūres četru zvaigžņu posmiem. Otrais posms Meksikā gaidāms no 22. līdz 26.aprīlim, bet trešais – no 28.aprīļa līdz 2.maijam.

Pļaviņš/Točs un Graudiņa/Kravčenoka Latvijai jau nopelnījuši pa vienai ceļazīmei uz Tokijas olimpiskajām spēlēm, bet labas iespējas kvalificēties ir arī Samoilovam/Šmēdiņam. Samoilovs/Šmēdiņš sezonas pirmajā Pasaules tūres posmā Dohā izcīnīja dalītu piekto vietu, bet Pļaviņš/Točs turnīru noslēdza dalītā 25.vietā.